O2 dává miliony do mobilní čtečky Tapito

Operátor si od investice slibuje i zvýšení spotřeby dat. Aplikaci chce rozšířit na Slovensko.

  • ČTK
  • 21. 12. 2015 10:50

Operátor O2 investoval řádově miliony korun do startupu TapMedia, který nabízí aplikaci Tapito agregující zprávy z médií na displej mobilního telefonu. Jde o první investici fondu Bolt, který firma spustila zhruba před dvěma měsíci. V rozhovoru s ČTK to uvedl generální ředitel O2 Czech Republic Tomáš Budník.

Firmu TapMedia letos na jaře založil Tomáš Malíř, její šéf, s Danielem KolibouJanem Řehákem (Malíř s Kolibou mají po 37,5 %, Řehák 25 %). Malíř působil v internetovém mediazastupitelství Impression Media, mediální agentuře Starcom MediaVest Group, řídil online vydavatelství Limemedia nebo agenturu pro indoor reklamu Face Up Media, Řehák byl obchodním a pak výkonným ředitelem televize Nova, naposledy působil ve vedení mediální agentury OMD Czech, Koliba je designér a vývojář mobilních aplikací. Aplikaci s TapMedia vyvíjí pražské studio Cleevio Lukáše Stibora,Miroslava Chmelky (mají po 40 %) a produktového ředitele Jana Částka (20 %).

Rozhraní čtečky Tapito

Rozhraní čtečky Tapito

Tapito nabízí pouze český obsah řazený do jednotlivých témat, která jsou ručně vybírána a editována. Tapito nyní spolupracuje se stovkou obsahových partnerů včetně největších českých vydavatelství. Svým uživatelům přináší denně výběr z různých zdrojů ve 14 kategoriích. V současnosti je dostupná na Androidu a od příštího roku na dalších platformách. Obsah aplikace tvoří články z vybraných webů doplněný nově také o videosekci.

O2 si od podpory projektu slibuje vedle obohacení nabídky pro zákazníky i zvýšení spotřeby dat. V posledním roce přenášený objem dat v mobilní síti podle Budníka vzrostl o 50 %. Operátor chce Tapito rozšířit i na Slovensko. Aplikace bude předem nahraná v mobilních telefonech, které firma nabízí ve své distribuční síti.

„Aktuálně jednáme s několika desítkami dalších projektů a přijímáme další přihlášky. Vybírat budeme především projekty, u kterých dokážeme nabídnout nejen finance, ale i další kompetence pro úspěšný rozvoj projektu,“ uvedl Budník.

Bolt vedle finanční podpory vybraným projektům poskytne kompletní zázemí a infrastrukturu společnosti O2 poskytující služby sedmi milionům zákazníků, možnost rozvíjet spolupráci s odborníky, funkční pracovní prostředí, infrastrukturu IT sítě a možnost zapojení do fungujícího ekosystému s využitím prodejních kanálů.