Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

O2 po Malvidovi povede Budník

Tomáš Budník. Foto: O2

Tomáš Budník. Foto: O2

Novým generálním ředitelem telekomunikačního operátora O2 bude od 1. července Tomáš Budník. Oznámil to majoritní akcionář O2, skupina PPF. Po necelých pěti letech tak nahradí Luise Malvida, jehož dosadil předchozí vlastník firmy, španělská Telefónica. Malvido zatím zůstává v pozici předsedy představenstva.

Budník dělal manažera ve společnostech INEC, Český Telecom, GTS, MobilKom (operátor U:fon), od roku 2011 pak v PPF šéfoval IT v Eldoradu, následně loni vedl projekt čtvrtého mobilního operátora. Poslední dva měsíce řídí v O2 divizi IT.