Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

O2 se začíná živit i televizními přenosy

Operátor nabízí zahraničním klientům služby pod značkou Elastic Media Production.

Televizní přenosový vůz operátora O2

Televizní přenosový vůz operátora O2

Telekomunikační operátor O2 si v březnu pořídil přenosový vůz za víc než 100 milionů Kč. Chce ho využívat pro potřeby vlastního televizního kanálu O2 Sport i nabízet externím partnerům z Česka a ze zahraničí. Aktuální kontrakt má v sousedním Polsku, a to obstarávat přenosy z tamní nejvyšší fotbalové ligy.

Pro mezinárodní prostředí vytvořilo O2 značku Elastic Media Production, pod kterou bude tým svoje služby poskytovat. Za rozvoj obchodu v mediální oblasti je ve firmě zodpovědný David Petrov. Kromě přenosového vozu vyráží do terénu doprovodný vůz, převážející techniku, a kontribuční vůz, který zajišťuje samotný přenos obrazu do televizního studia.

Přenosy bude O2 do zahraničí nabízet pod značkou Elastic Media Production

Přenosy bude O2 do zahraničí nabízet pod značkou Elastic Media Production

Přenosový vůz měří 16 metrů a plně naložený váží 36 tun. Rozdělen je na čtyři samostatné, klimatizované zóny se dvěma režijními pracovišti. Má 14 kamer včetně několika čipových a dvou pro šestinásobný super slow motion. Celkový počet kamer je možné rozšířit na 22. Vůz má vlastní jednotku UPS, může tedy fungovat i v případě, že na místě vypadne proud.

Interiér přenosového vozu

Interiér přenosového vozu