Televize Prima změnila svůj bulvární web Prima Style na Lajk.cz, se zaměřením na youtuberskou scénu. Rebranding následuje poté, co na Prima Style v návštěvnosti vedly už ne celebrity, ale právě youtubeři. Nový web následuje zahraniční 9gag či Ladbible, cílí na mladé, řídí ho Milan Rozšafný.

O2 skládá televizní nabídku podle žánrů pořadů

Televize přes internetovou přípojku O2 TV přichází s novým uspořádáním programové nabídky. Vedle klasického televizního programu uspořádaného podle lineárního vysílání stanic nově pod názvem Moje menu nabízí třídění podle obsahových kategorií. To v ovládání předsunuje právě před zobrazení klasického programu, nová funkce se totiž aktivuje stisknutím standardního tlačítka Menu na ovladači set-top boxu O2 TV.

Obsahových kategorií je přitom osm. Filmy a seriály jsou přitom řazeny podle hodnocení z databáze služby IMDb.com, předobrazu ČSFD.cz. „Naším záměrem bylo zjednodušit zákazníkům orientaci ve velkém množství hodin obsahu, představit jim ty nejlepší pořady z kanálů, které doposud nesledovali,“ přibližuje David Duroň, ředitel O2 TV.

Operátor novinku připravil na základě anonymizovaných dat chování 120.000 svých uživatelů. Spolupracoval přitom a agenturou 2Fresh, která vytvořila design a prostředí funkcionality. Obojí se zobrazí také v chystané nové podobě webu O2 TV. V televizních set-top boxech bude nové rozhraní spouštěno všem zákazníkům v několika vlnách, od října do listopadu.