Seznam Zprávy se uvedly v nové podobě. Web chce posílit investigativu, sekci o byznysukomentáře. „V internetovém prostředí chceme být tím, čím bývaly ve zlaté éře tradiční, nezávislé noviny,“ prohlašuje šéfredaktor Jiří Kubík. V redakci dělá přes 70 lidí, včetně externistů. 

O2 skládá televizní nabídku podle žánrů pořadů

Televize přes internetovou přípojku O2 TV přichází s novým uspořádáním programové nabídky. Vedle klasického televizního programu uspořádaného podle lineárního vysílání stanic nově pod názvem Moje menu nabízí třídění podle obsahových kategorií. To v ovládání předsunuje právě před zobrazení klasického programu, nová funkce se totiž aktivuje stisknutím standardního tlačítka Menu na ovladači set-top boxu O2 TV.

Obsahových kategorií je přitom osm. Filmy a seriály jsou přitom řazeny podle hodnocení z databáze služby IMDb.com, předobrazu ČSFD.cz. „Naším záměrem bylo zjednodušit zákazníkům orientaci ve velkém množství hodin obsahu, představit jim ty nejlepší pořady z kanálů, které doposud nesledovali,“ přibližuje David Duroň, ředitel O2 TV.

Operátor novinku připravil na základě anonymizovaných dat chování 120.000 svých uživatelů. Spolupracoval přitom a agenturou 2Fresh, která vytvořila design a prostředí funkcionality. Obojí se zobrazí také v chystané nové podobě webu O2 TV. V televizních set-top boxech bude nové rozhraní spouštěno všem zákazníkům v několika vlnách, od října do listopadu.