Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

O2 TV Free přichází s předplatným televize na den

Promovat placenou O2 TV má stanice s živými přenosy za peníze a se záznamy zdarma.

Telekomunikační operátor O2 skupiny PPF Petra Kellnera využije pozemní digitální vysílání televize k propagaci svého placeného kanálu O2 TV Sport. Pár týdnů jej ve verzi O2 TV Free pustí zdarma, pak za symbolickou korunu, po měsíci pak za 69 Kč na den. Platit se bude přes SMS (je třeba mít aktivované Premium SMS, takové, které dovolují hradit podobné služby).

Kanál O2 TV Free odstartuje v pozemní televizní síti 4 společnosti Digital Broadcasting Radima Pařízka v neděli 5. března v 8.00, jde o poslední slot volný v v terestrickém vysílání (dosud na něm vysílala Mňau TV, která odchází na satelit). Zprvu půjde o lineární vysílání toho, co nabízí placený O2 TV Sport prostřednictvím televize s připojením k internetu (IPTV) anebo přes web. Od 21. března přibude k O2 TV Free aplikace v systému HbbTV - ta přinese platební bránu, přes níž se diváci dostanou k živým sportovním přenosům. Bude to stát 1 Kč na den, od 3. dubna pak v rámci plně komerčního provozu 69 Kč na den.

V rámci jednodenního předplatného budou moci diváci využít funkce zpětného přehrání až 50 hodin, pozastavení pořadu, přehrávání pořadu. „Je to jedna z promo cest, jak lidem ukázat funkcionalitu O2 TV. Poměrně levná cesta, když uvážíme, že budeme komunikovat na 2,5 milionu domácností,“ řekl dnes k nové službě ředitel O2 TV David Duroň. Ve fázi zdarma chce O2 lákat především na vybrané duely nejvyšší tuzemské fotbalové ligy. Standardní cena O2 TV, včetně hlavně sportovního obsahu, začíná na 299 Kč na měsíc, denní předplatné je samozřejmě míň výhodné, má tak vést lidi k měsíčnímu abonmá.

Nabídka O2 TV Free

Nabídka O2 TV Free

Pokud si divák přímý přenos nezaplatí, uvidí v terestrice prvních jeho pár minut, následně se obraz zmenší do levého horního roku. „Okénko bude takové, že nepoznáte, jestli hrajou mravenci, nebo lidi,“ je podle Duroně O2 připraven na předpokládané snahy českou vynalézavostí předplatné obejít. Záznamy přenosů v další dny pak budou zdarma. Které pořady budou ve vysílání zdarma a které budou placené, bude v programu O2 TV Free vyznačeno v televizních programech v tisku i na webu.

Program O2 TV Free sestává z placených a zdarma přístupných pořadů. Kliknutím zvětšíte

Program O2 TV Free sestává z placených a zdarma přístupných pořadů. Kliknutím zvětšíte

Zdarma přitom budou v aplikaci HbbTV k dispozici vlastní pořady O2, tedy magazín bojových sportů Oktagon a talk show Tak určitě a Tiki-taka. Aplikaci pro O2 dodává firma Mautilus, částečně vlastněná Seznamem.

Co nabízí aplikace O2 TV Free v HbbTV

Co nabízí aplikace O2 TV Free v HbbTV

 

Co nabízí aplikace O2 TV Free v HbbTV

Co nabízí aplikace O2 TV Free v HbbTV

 

Co nabízí aplikace O2 TV Free v HbbTV

Co nabízí aplikace O2 TV Free v HbbTV

O2 tak přidává další způsob distribuce televizního obsahu, který není placený z reklamy. Jednodenní předplatné nabízí přes web (i pro mobily a tablety), základem je samozřejmě placené vysílání prostřednictvím IPTV, později přibyla jeho komerční nabídka pro hromadné sledování v restauracích a barech.

Nabídku O2 TV Free nebude provázet nijak velká kampaň, bude se odehrávat výhradně v online prostředí, a to ve třech fázích s ohledem na to, jak se ve zmíněných termínech bude měnit cena služby.