V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

O2 TV přidává festivalové filmy

Tři festivalové snímky půjdou v tzv. day & date premiéře - uvedeny budou zároveň v kině, v televizi a na internetu.

V nabídce bude i loňský italský hit oceněný Oscarem Velká nádhera

V nabídce bude i loňský italský hit oceněný Oscarem Velká nádhera

Telekomunikační operátor O2 rozšíří nabídku své videotéky, dostupné pro víc než 170.000 zákazníků televize přes internetovou přípojku O2 TV, o padesátku snímků z filmových festivalů v Benátkách, Berlína a Cannes. Mezi nimi jsou třeba Život Adèle, Iron Sky či oscarová Velká nádhera.

Jde o filmy, z nichž některé budou v rámci 1. ročníku filmové přehlídky nazvané Be2Can (zkratka z Berlín, Benátky, Cannes) mezi 6. a 15. října promítané v sedmi českých kinech (Lucerna, Atlas, Evald v Praze, Golden Apple Cinema a Velké kino ve Zlíně, Art v Brně, Kotva v Českých Budějovicích). Pořádá ji placená televizní stanice Film Europe Channel Ivana Hronce, která v témže období vybrané filmy z festivalů také odvysílá. V Česku a na Slovensku si stanici předplácí zhruba 1 milion domácností.

Ve videotéce O2 přitom půjde 50 filmů, na Film Europe Channel 47, v kinech celkem 19. Vstupné v kinech přijde na 99 Kč. Filmy ve videotéce O2 budou stát od 45 do 55 Kč, k dispozici tam budou nejpozději od 6. října celý rok do další přehlídky, tedy do října 2015.

Premiéry najednou na třech platformách

Tři snímky přitom uvede v tzv. day & date premiéře, tedy zároveň na třech platformách kino, televize a video přes internet na vyžádání, a zároveň s premiérou v jiných zemích. Budou to filmy Čtyřikrát (koprodukce Itálie, Německa a Švýcarska), estonský Free Range / Balada o přijetí světa a britský Příběh dětí a filmu.

Dosavadní standard přitom jsou několikaměsíční lhůty mezi premiérami v kině a pak v televizi, respektive na internetu. „Pro určitý charakter filmů je to cesta použitelná a může být i úspěšná, ne zatím pro komerční typ filmů,“ poznamenal Aleš Danielis, šéf distribuční firmy CinemArt, která na přehlídce Be2Can spolupracuje.