O2 TV vysílá do mobilů a tabletů

Telefónica hodlá letos otevřením své videotéky pro mobily a tablety grátis zdvojnásobit počet zákazníků své televize.

Mobilní aplikace O2 TV Go nabízí živé vysílání, archiv filmů i zpětné přehrávání

Mobilní aplikace O2 TV Go nabízí živé vysílání, archiv filmů i zpětné přehrávání

Telekomunikační operátor Telefónica Czech Republic rozšiřuje svou službu televize přes internet O2 TV na přenosná zařízení - mobily a tablety. Nová mobilní aplikace O2 TV Go je od středy 14. května ke stažení pro systém Android, od 31. května má být pro iOS, později i pro Windows Phone.

Všem uživatelům aplikace zpřístupňuje televizní program a víc než tisícovku filmů v archivu. Předplatitelům televize O2 TV přitom navíc nabízí přístup k živému vysílání 20 stanic (ČT1, ČT2, Nova, Prima, ČT24, ČT Sport, ČT:D, Nova Cinema, Fanda, Smíchov, Prima Cool, Prima Love, Óčko, TA3, CNN, BBC, Fashion TV, SlovakSport.TV2, Nickelodeon, FilmBox). V mobilech a tabletech je i populární funkcionalita zpětného přehrávání až o 30 hodin, jež Telefónice v posledních měsících přinesla nárůst zákazníků televize.

Těch je nyní 163.000. Do konce roku jich Telefónica plánuje mít 400.000. Do konce září proto službu O2 TV Go - včetně živého vysílání a zpětného přehrávání - otevře lidem zdarma.

Název Go v nové službě Telefóniky se shoduje s toutéž službou konkurenční placené televize HBO. Také ta nabízí svým abonentům podobnou aplikaci - jmenuje se HBO Go (je pro Android, iOS a Windows Phone) a uvedena byla loni v prosinci. Ode dneška 15. května jsou televizní kanály HBO (konkrétně HBO, HBO2, HBO HD, HBO Comedy, Cinemax a Cinemax 2) dostupné přes aplikaci HBO Go také pro zákazníky O2 TV, přesněji řečeno pro ty, kdo si předplácejí programy HBO přes službu O2 TV.