V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

O2 TV nově vysílá přes aplikaci v konzoli Xbox

O2 TV na konzoli Xbox

O2 TV na konzoli Xbox

 

O2 TV na konzoli Xbox

O2 TV na konzoli Xbox

 

O2 TV na konzoli Xbox

O2 TV na konzoli Xbox

 

O2 TV na konzoli Xbox

O2 TV na konzoli Xbox

Televize šířená přes internet O2 TV operátora O2 spustila další způsob distribuce. Je jím streamování prostřednictvím aplikace na herní konzoli Xbox. Podle softwarového koncernu Microsoft, který Xbox vyrábí, jde o první aplikaci na streamování videí pro Xbox na českém trhu. Pro přehrávání je nutné zakoupit některý z tarifů televize od O2, k příjmu ale není potřeba set-top box od O2, postačí konzole a stažení právě aplikace O2 TV. Ta je v obchodu s aplikacemi pro Xbox zatím v módu preview.

„Narozdíl od prostředí chytrých televizí, které je fragmentované a v němž prakticky pro každou verzi televizoru musíte aplikaci přepisovat, se dostáváme do stabilního prostředí,“ shrnul na dnešní tiskové konferenci produktový manažer O2 TV Branislav Valo zkušenosti se snahou dostat speciální aplikace do televizorů LG či Samsung. Uvažovalo se i o konzoli od Sony: „Playstation jsme vyhodnocovali, nakonec jsme zvolili Xbox. Jeho ekosystém je košatější. Je to výsledek jednoduché úvahy o poměru cena-výkon.“ O2 se tak zpřístupňuje pro všechna zařízení s Windows.

O2 TV v Xboxu nabízí jako na jiných platformách možnost vysílání přehrát až 50 hodin zpět či nahrávat pořad. „V řádu dnů“ má přibýt i videotéka s víc než tisícovkou filmů. Kromě konzole se O2 TV už šíří přes připojení na internet do televizorů, mobilů a tabletů, od března taky v HbbTV za poplatek přes SMS.