V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

O2 TV zařazuje videa z DV TV a Aktuálně.tv

Online pořady Drtinové, Veselovského či Čtvrtníčka budou v O2 TV bez dalšího poplatku.

Rozhraní služby O2 TV s nabídkou DV TV. Repro: O2

Rozhraní služby O2 TV s nabídkou DV TV. Repro: O2

Vybrané pořady z nabídky videowebů Aktuálně.tv a DV TV vydavatelství Economia budou od 18. března k dispozici také na platformě televize přes internetovou přípojku O2 TV. Budou tak k přehrání na klasických televizorech. Přístup k nim bude pro všechny majitele O2 TV v sekci O2 TV Box, a to bez dalšího poplatku. Za samotnou O2 TV se přitom měsíčně platí od 299 Kč (k internetu od O2), respektive od 399 Kč samostatně.

Přidány budou konkrétně rozhovory moderátorů Daniely Drtinové a Martina Veselovského, satirický pořad Petra Čtvrtníčka ČTTV, magazín o technice Tech News nebo třeba Svět na hraně. „Teprve vyzkoušíme, jaké všechny pořady tam umístíme,“ řekl Médiáři šéf Economie Roman Latuske.

Plán agregovat videa do televize vyhlásila televize O2 na sklonku loňska. „Obsah, který je dnes doménou internetu, chceme doručit do televizní obrazovky,“ říkal tehdy ředitel marketingu O2 pro domácnosti David Duroň. „Obsahová agregace, o tom bude příští rok [2016] v O2 TV,“ dodal.

Pro O2 TV znamená nový obsah rozšíření nabídky a další argument pro prodej své služby. Tvůrcům online videa se zase otevírá cesta k novému publiku, televizi od 02 si momentálně předplácí přes 200.000 lidí. Obchodní model, na němž spolupráce stojí, Roman Latuske nechtěl komentovat. Nabízí se minimálně dva přístupy: že se O2 bude s Economií dělit o příjmy v předem dohodnuté výši nebo že Economii umožní pouštět k videu i její vlastní reklamy.