O2 začne agregovat online videa do televize

Kromě sportovního kanálu neplánuje O2 vytvářet další vlastní programy - zpravodajský ani filmový. Místo toho chce schraňovat nejlepší obsah z internetu, včetně třeba YouTube.

O2 TV

Obsah z internetu má být přístupný jednoduše přes menu O2 TV

Operátor O2 chce prostřednictvím své televize přes internetovou přípojku O2 TV nabídnout i videa, která uživatelé rádi vyhledávají na internetu. „Obsah, který je dnes doménou internetu, chceme doručit do televizní obrazovky,“ řekl Médiáři na dnešní tiskové konferenci služby O2 TV ředitel marketingu O2 pro domácnosti David Duroň. Do O2 TV by tak měly přijít jak pořady klasických či internetových televizí, tak klipy vznikající přímo pro internet. Které, to firma zatím nepřiblížila. Bude je podle Duroně vybírat hlavně podle toho, jak jsou na internetu populární.

Televizní služba O2 se tak kromě vlastního kanálu O2 Sport chce soustředit nikoli na produkci svého obsahu, ale na zprostředkování toho odjinud. „Obsahová agregace, o tom bude příští rok v O2 TV,“ řekl také Duroň Médiáři. Jiné kanály než sportovní tedy O2 zatím neplánuje: „Zpravodajství ne, filmový také ne. Je tu velká konkurence, a internet je alternativní zdroj, kde nejste schopen monetizovat svou investici.“

„Jsme schopni přesně měřit sledovanost,“ podotkl též Duroň ke službě nabízené přes internet. Shrnul, že jedním z hlavních cílů - kromě nejrychlejšího nárůstu počtu zákazníků a dostupnosti kdekoliv kdykoliv komukoliv - je být „agregátorem nejlepšího obsahu na trhu“.

Televize přes jakoukoli wifi

Přijímat televizi přes jakoukoli wifi umožní nový set-top box O2

Přijímat televizi přes jakoukoli wifi umožní nový set-top box O2

O2 TV chce atraktivním obsahem nalákat lidi ke koupi své služby. Ta bude nově od 1. prosince dostupná kdekoli, kde je připojení k internetu, a to nejen od O2. O2 totiž uvádí nový set-top box s možností připojení k wifi. Nová verze set-top boxu O2 TV stojí 2.136 Kč, stávající uživatelé si mohou požádat o výměnu zdarma. Přes wifi je pak možné naladit tarif O2 TV Air M, který zahrnuje 58 kanálů včetně O2 Sport v HD, v lednu má být kanálů v HD už dvanáct. Tarif stojí 399 Kč za měsíc, není potřeba se uvazovat smlouvou na určité období, na začátku je nutná telefonická aktivace.

O2 upraví příslušný tarif mobilní televize

O2 upraví příslušný tarif mobilní televize

„Suplujeme tím zatím nedostupnost DSL, pevného připojení,“ podotkl Duroň. „Kvůli tomu, že nemáme pevnou síť všude, museli jsme bohužel několik procent zákazníků odmítat, hlavně zájem o sportovní kanál.“ Pro přehrávání televize přes internet by mělo stačit připojení rychlostí 3,5 Mbit za vteřinu v případě kanálů ve standardním rozlišení (SD), 6 Mbit za vteřinu ve vysokém rozlišení (HD).

O2 TV měla letos v lednu 181.000 zákazníků, ke konci třetího čtvrtletí jich uváděla 193.000, momentálně „je blízko“ 200.000. Počet stažení aplikace O2 TV Go, která zpřístupňuje službu pro mobily a tablety, se od ledna zvýšil z 240.000 na 480.000. Typickým uživatelem služby je podle Duroně muž kolem 30 let, s rodinou.