Občanské judo na Nově končí, moderátorka Danková bude mluvčí motolské nemocnice

Pavlína Danková nahradí ve funkci Evu Jurinovou, taktéž bývalou tvář nejsledovanější tuzemské televize.

  • ČTK
  • 17. 04. 2011 12:28

Novou tiskovou mluvčí Fakultní nemocnice v pražském Motole bude bývalá moderátorka televize Nova Pavlína Danková. Nahradí ve funkci Evu Jurinovou, která byla v lednu odvolaná, protože se dostala do sporu s ředitelem Miloslavem Ludvíkem. Dankovou vybrala komise ze 36 uchazečů, návrh schválil ředitel nemocnice Ludvík. ČTK o tom dnes informoval Jaromír Morávek z tiskového odboru nemocnice.

Pavlína Danková v Občanském judu. Repro: voyo.cz

Pavlína Danková v Občanském judu. Repro: voyo.cz

Danková je širší veřejnosti známá jako moderátorka pořadu Novy Občanské judo. Média počátkem dubna informovala o tom, že televize jeho natáčení po šestnácti letech ukončila, kvůli jen průměrné sledovanosti. V programu se pořad objevuje jen do konce dubna. Danková byla letos mezi nominovanými v televizní anketě TýTý na cenu v kategorii televizní publicistiky.

Konkurz na místo svého tiskového mluvčího vyhlásila motolská nemocnice koncem letošní zimy. Byl to druhý konkurz - první byl zrušen, protože výběrová komise nikoho nevybrala. Odvolaná Jurinová, která v minulosti rovněž pracovala mimo jiné jako moderátorka televize Nova, se dostala do sporu se ředitelem Ludvíkem na konci ledna, kdy Ludvík uvedl, že Jurinová proti němu vede „prolhanou kampaň“. Jurinová předtím médiím řekla, že ji Ludvík zklamal, když odjel na safari v době, kdy českým zdravotnictvím zmítá krize.

Bylo to v době, kdy 3800 z celkem 18 tisíc nemocničních lékařů hrozilo hromadným odchodem z nemocnic, pokud jim nebudou výrazně zvýšeny platy. Jurinová ale odmítla, že by někdy vedla kampaň proti nemocnici.

O Ludvíkově dovolené neměla podle ředitele Jurinová informovat tak, jak učinila. Když jí ředitel její postup vytkl a uložil konzultovat vyjádření pro tisk s managementem, obrátila se podle něj na média s tím, že jí ředitel zakázal za nemocnici hovořit a že bude zřejmě vyhozena.