V úterý 21. ledna 2020 proběhne v pražském kině Atlas další ročník Digiveletrhu, naší každoroční přehlídky, co komunikační agentury chystají na další rok. Agentury i klienti, můžete se hlásit.

Obce na Horažďovicku společně zprovoznily vlastní pojízdnou prodejnu

Pojízdná prodejna

Pojízdná prodejna pro Horažďovicko

Dobrovolný svazek obcí Horažďovicko uvedl do provozu novou pojízdnou prodejnu. Obce si ji společně pořídily v reakci na postupné snižování potravinové obslužnosti v regionu. Chtějí tak mít stálý vliv na to, kde a v jakém rozsahu budou její služby nabízeny. Z řešení, která vedení obcí prověřovala, se pojízdná prodejna ukázala jako jedno z nejvýhodnějších řešení. Funguje ve spojení s webem Kupujunas.cz, kde si zájemce může naklikat požadované zboží a pak si zvolit, v jaký den, hodinu a v jaké ze 25 obcí na Horažďovicku si přeje nákup vyzvednout. Momentálně vůz zaváží jednou až dvakrát týdně, ale kapacitu má na víc. 

S pojízdnými prodejnami jsou na Horažďovicku dlouholeté zkušenosti, v regionu fungují skoro 30 let. Poslední provozovatel před dvěma lety však službu ukončil, a to zejména kvůli svému věku, používání nehospodárného a nemoderního automobilu a také vinou nárůstu administrativy, konkrétně EET. Projekt trval dva roky, na novou „pojízdku“ věnoval peníze Plzeňský kraj, dal 800.000 Kč. „Jednotlivé kraje pochopily závažnost situace a zachování obchodů na venkově stále častěji podporují,“ komentoval to Zdeněk Juračka, předseda Asociace českého tradičního obchodu.