V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Obchod ČRo povede Hekšová z ČSOB, web Kedroň

Eduarda Hekšová a Radek Kedroň jsou nově oznámenými manažery Českého rozhlasu.

Nedávno zvolený generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral představil radním další várku personálních změn.

Na druhém stupni řízení Zavoral sloučil útvar rozhlasových poplatků a odbor obchodu v jediný odbor a ten od 1. května povede Eduarda Hekšová, dosavadní manažerka banky ČSOB. Dosavadní šéfka útvaru rozhlasových poplatků Dana Francová končí a k 30. dubnu z rádia odchází.

K 1. květnu Zavoral ustavuje avizovanou funkci interního ombudsmana. Stane se jím Milan Pokorný, stávající šéfredaktor Týdeníku Rozhlas.

Milan Pokorný. Foto: Monika Váňová

Milan Pokorný vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor čeština-dějepis. Působil jako redaktor literárního časopisu Kmen (později Tvar), od roku 1990 pak v Týdeníku Rozhlas, od roku 1994 byl jeho šéfredaktorem. V letech 1996 až 2007 působil jako šéfredaktor odborných periodik vydávaných ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí, v roce 2007 se vrátil na šéfredaktorský post v Týdeníku Rozhlas, jemuž určil nový formát a obsah. Je autorem řady knih, překladatelem a také vysokoškolským pedagogem. Foto: Monika Váňová

Dál: šéfredaktorem stanice Vltava přestává být Lukáš Hurník, z pozice odchází k 30. červnu, od 1. července bude hudebním šéfproducentem v rozhlasové výrobě. Na jeho uvolněné místo vypíše rozhlas otevřené výběrové řízení. Hurník v rozhlasu dělá od roku 1991, šéfredaktorem Vltavy byl od roku 2001, v roce 2005 stál u zrodu první české digitální rozhlasové stanice Český rozhlas D-dur.

Podle ředitele Zavorala se též završují personální změny ve zpravodajství. K 1. červnu totiž přichází z vydavatelství Mafra Radek Kedroň a v rozhlasu se stane šéfredaktorem zpravodajského webu. V Mafře dosud vedl zpravodajský web Lidovky.cz. Pro Kedroňův příchod bylo z devíti jen sedm členů Rady Českého rozhlasu, která jmenování musela schválit. Ivan Tesař a Tomáš Kňourek se proti němu před hlasováním ohradili a pak při hlasování se zdrželi.