Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Obchod poradců Logio přebírá Ondřej Žák z Ernst & Young

Ondřej Žák

Ondřej Žák

Poradenská firma Logio mění obchodního ředitele. Od června funkci zastává Ondřej Žák. Ten během své pracovní kariéry prošel firmami IBM, PricewaterhouseCoopers a naposledy Ernst & Young, kde se zaměřoval na oblast maloobchodu a rychloobrátkového zboží. „Jeho záběr je široký a prakticky koresponduje se vším, na co se Logio zaměřuje. Má velmi dobré znalosti maloobchodu, trendů v chování spotřebitelů, zabýval se cenotvorbou nebo analýzou dat,“ říká generální ředitel a spolumajitel Logia Marek Šucha.

Žák na pozici obchodního ředitele střídá dalšího ze spolumajitelů Logia Jana Jirovce. „Mým dalším plánem je pomáhat firmě z pozice majitele, zejména udržováním vztahů se stávajícími zákazníky,“ uvedl Jirovec. Zároveň se chystá víc věnovat dalším projektům a startupům, které spadají pod skupinu Patero, ve které je partnerem.

Česká firma Logio se specializuje na chytrá řešení v logistice a celých dodavatelských řetězcích. Vyvinula specializovaná řešení pro předpověď poptávky, plánování slevových akcí, řízení zásob a distribuční strategie.