V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Obchodní centra v Olomouci a v Ostravě koupila Malířova Star Capital

Obchodní centrum Futurum Ostrava

Obchodní centrum Futurum Ostrava

Obchodní centrum OC Haná v Olomouci

Obchodní centrum OC Haná v Olomouci

Pražská investiční skupina Star Capital Investments Josefa Malíře koupila dvě moravsko-slezská obchodní centra Futurum Ostrava a OC Haná. Prodávajícím byly firmy Pradera a Bainbridge. Star Capital Investments v tiskové zprávě neinformoval o výši transakce, kterou zprostředkovala realitně-poradenská firma CBRE. Podle E15.cz se pohybuje řádově v miliardách korun. CBRE rovněž zajišťuje správu budovy a pronájem obchodních ploch Futurum Ostrava. O správu OC Haná se stará firma Cushman & Wakefield.

Obchodní centrum Futurum Ostrava dosahuje plochy 30.000 metrů čtvereční a funguje od května roku 2000. Ve Futurum Ostrava se nachází například hypermarket Tesco a multikina Cinestar, celkem je v něm kolem stovky obchodních prostor. Původními majiteli byly firmy Pradera a Bainbridge. Star Capital Investments získala podíly obou předchozích vlastníků současně.

Obchodní cetrum Haná v Olomouci je o něco menší, velikostí dosahuje 9.400 metrů čtverečních. Otevřeno bylo v roce 2002 a v roce 2016 se rozšířilo o retailový park. Celkem je v něm 61 obchodních jednotek a 490 parkovacích míst. Jeho předchozím vlastníkem byla firma Pradera.