Obchodní centrum Central Kladno změnilo majitele, přibýt má sauna i kino

Investiční skupina Portiva koupila Central Kladno za necelé 2 miliardy Kč od Crestylu.

Central Kladno

Central Kladno

Central Kladno

Central Kladno

Největší obchodní centrum ve Středočeském kraji Central Kladno má nového majitele. Od developerské skupiny Crestyl jej za téměř dvě miliardy korun získala do svého portfolia investiční skupina Portiva ve společném podniku se skupinou Micronix. Objekt s 27.000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy a více než 100 nájemci je unikátní především svou polohou v centru Kladna, jež je se svými více než 70.000 obyvateli největším městem v kraji.

„Central Kladno má díky svému umístění dominantní pozici. Na rozdíl od velkých obchodních center v Praze ho navíc navštěvují téměř výhradně místní obyvatelé, pro které představuje nejen ideální místo ke každodennímu nakupování, ale i vyhledávanou lokalitu pro trávení volného času,“ říká výkonný ředitel skupiny Portiva Pavel Svoreň. Trvalého propadu zájmu o obchodní centra kvůli pandemií koronaviru se nový majitel Centralu Kladno neobává. Data podle Svoreně naopak ukazují, že se počet návštěvníků centra už vrátil k normálu.

Obchodní středisko otevíralo v roce 2015. „Během prvních pěti let úspěšného fungování centrum potvrdilo svou pozici na trhu a navíc se nám podařilo prodloužit smlouvy s nájemci. Od března získala exkluzivitu na vyjednávání právě Portiva. Kvůli pandemii koronaviru se proces transakce sice trochu zpozdil, ale nyní se už vše zdárně uzavřelo. Portiva tak získává do svého portfolia úspěšné regionální obchodní centrum s kvalitními nájemci s dlouhodobými smlouvami,“ přibližuje Simon Johnson, výkonný ředitel Crestylu.

Mezi nájemce patří maloobchodní řetězec Albert, prodejce sportovního vybavení Sportisimo či značky H&M a Starbucks. Portiva do obchodního centra plánuje dál investovat. „Chceme posílit roli Centralu jako středobodu každodenního setkávání a v souladu se světovými trendy v retailu rozšířit nabídku volnočasových aktivit. Brzy se tak bude otevírat nová sauna, výhledově se Central Kladno rozroste i o nové kino,“ popisuje ředitel Portivy Svoreň.

Pro skupinu Portiva představuje akvizice Central Kladno pokračování v investicích do realit. Už vlastní nákupní park v Ivančicích u Brna nebo administrativní budovu Astrid Offices v pražských Holešovicích.