Nákupní centrum Novodvorská Plaza po 12 letech mění majitele

Novodvorská Plaza

Novodvorská Plaza

Pražské obchodní centrum Novodvorská Plaza má nového majitele, soukromou investiční společnost Bluehouse. Ta existuje od roku 2004 a zaměřuje se na investice do nemovitostí se zaměřením na střední a jihovýchodní Evropu. „Chceme se zaměřit na další investice do centra a vytvořit moderní maloobchodní destinaci pro okolní komunitu,“ plánuje za Bluehouse Iain Fanthorpe. Dosavadním vlastníkem centra byla společnost Klepierre, držela ho 12 let.

Nového majitele při akvizici zastupovala společnost CBRE. „Během akvizice vznikla nová strategie v oblasti správy majetku a leasingu, která se stala základem pro akvizici investora,“ podotkla Katarína Brydone, head of retail v CBRE.

Novodvorská Plaza otevřela v roce 2006 zejména pro zákazníky z Prahy 4 a 12 - Lhotka, Kamýk, Modřany a Libuš. V těchto městských částech, v okruhu zhruba 10 minut městskou hromadnou dopravou, žije více než 150.000 obyvatel. Centrum tak navštěvuje pět milionů zákazníků ročně. Nákupní centrum má rozlohu zhruba 26.000 metrů čtverečních, v němž nabízí přes 70 obchodů, především hypermarket Tesco, dál H&M, Lindex, New Yorker, Pepco, CCC, Deichman, Datart nebo Sportisimo.