Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Obchodní dům Zlín doplnila Bistrotéka Valachy

Kavárna v Bistrotéce Valachy

Kavárna v Bistrotéce Valachy

Kavárna v Bistrotéce Valachy

Kavárna v Bistrotéce Valachy

Cukrářství v Bistrotéce Valachy

Cukrářství v Bistrotéce Valachy

Resort Valachy, provozovatel tří hotelů s relaxačním centrem Wellness Horal a lyžařským areálem Razula ve Velkých Karlovicích, rozšiřuje své působení do Zlína. V nedávno zprovozněném Obchodním domě Zlín otvírá gastronomický podnik Bistrotéka Valachy. Propojuje několik provozů na jednom místě, rozkládá se totiž na dvou patrech obchodního domu na 800 metrech čtverečních, s panoramatickým výhledem na Zlín. Zaměstnává celkem 70 lidí. Šéfkuchařem je Lukáš Strnad, kombinuje tradiční českou kuchyni s francouzskými prvky.

“Jádrem podniku je bistro restaurace s nabídkou snídaní, obědových menu a večeří, propojená s obchodem s vybranými produkty a vlastní pekárnou kvasového chleba. Klidnější posezení skýtá kavárna s cukrárnou a o patro níž otevřeme ještě Lounge Bar 1931 pro milovníky kvalitní barové kultury a originální kornuterii s nabídkou nejrůznějších slaných i sladkých pochutin s sebou v papírových kornoutech,“ přiblížil generální ředitel Resortu Valachy a současně šéf Bistrotéky Valachy Tomáš Blabla. “Chystáme také doprovodné akce. Tou první bude 24. prosince mimořádná nabídka šnečích specialit, připravujeme i kurzy vaření,” doplnil.