Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Obchodní síť Žabka otevřela druhou novou prodejnu v Brně

Žabka v Brně na Milady Horákové

Žabka v Brně na Milady Horákové

Celkem 103 prodejen už provozuje obchodní síť Žabka, řetězec franšíz skupiny Tesco. Nejnovější Žabka otevřela v Brně na ulici Milady Horákové 1957/13. Má 129 metrů čtverečních a otevřeno denně od 6 do 22 hodin. Jde o druhou Žabku v Brně (první otevřela loni v listopadu v Křenové ulici), zároveň nemá být poslední. „Žabka v Brně registruje i nadále zvýšený zájem ze strany franšízantů, kteří by si rádi otevřeli vlastní obchod. Čeho je ale momentálně nedostatek, to jsou vhodné prostory pro obchody,“ uvádí řetězec.

Vlevo Dagmar Lánská, franšízantka nové Žabky

Vlevo Dagmar Lánská, franšízantka nové Žabky

„Pro tento obchod jsme si jako franšízantku vybrali paní Dagmar Lánskou, do našeho týmu se připojila koncem minulého roku. Je to zkušená obchodnice, která by měla v budoucnu vést více obchodů. Děkujeme jí i celému jejímu týmu za výraznou pomoc při otevření obchodu,“ dodává šéf Žabek Radim Lunda.