V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Objem slev u nás přesáhl 60 milionů, ohlásila trojka trhu Vykupto.cz

Vykupto.cz očekává, že po Seznamu vstoupí na trh další silní hráči českého internetu, třeba Centrum Holdings či Aukro.

Celkový objem slev, který do konce loňského roku zprostředkoval server Vykupto.cz zaměřený na hromadné nakupování, přesáhl 60 milionů korun. Oznámil to jeho zakladatel Tomáš Bátrla.

Vykupto.cz vystoupilo na trh v dubnu 2010, téměř zároveň se Slevomatem, lídrem oboru slevových serverů, a označuje se za trojku tuzemského trhu. Do konce loňska získal přes 100 tisíc registrovaných uživatelů. „V tomto roce očekáváme další růst,“ vidí potenciál Bátrla.

Společnost Slevomat.cz, kterou založil Tomáš Čupr, vlastní v brněnské firmě Vykupto.cz 35 %, po 32,5 % mají Tomáš Bátrla a Jiří Musil.

Dosavadní lídr trhu Slevomat spoléhá na podporu společnosti Miton, které v něm patří 49 %. Zakladatel Čupr drží 27 %, zbylých 24 % vlastní Martin Korman.

Vykupto.cz očekává, že všech 170 až 190 slevových serverů, které dnes na českém internetu působí, brzy přeskočí Seznam, se svým plánovaným slevovým serverem Tip (Seznam zatím tento plán oficiálně nepotvrdil).

„Očekáváme, že Seznam se díky své marketingové síle brzy stane jedničkou po stránce objemu zprostředkovaných obchodů i počtu uživatelů. Na druhou stranu jeho vstup vítáme, protože ke slevovému nakupování přivede lidi, kteří tento trend zatím neobjevili,“ podotýká Tomáš Bátrla.

„Očekáváme, že po Seznamu vstoupí na trh další silní hráči českého internetu, jako je například Centrum či Aukro,“ komentuje zakladatel Vykupto.cz.