V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Obnovená soutěž Mluvčí roku má pět finalistů

Letošní trofej si odnese mluvčí Dosedělová, Fröhlich, Kavka, Němečková nebo Lagronová.

Obnovená oborová soutěž Mluvčí roku, kterou společně organizují Asociace public relations agentur (APRA) a PR Klub, zná pětici nejlepších mluvčí pro letošní rok. Do finále na základě pečlivého výběru poroty postoupili (v abecedním pořadí) mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová, mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich, mluvčí Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy Martin Kavka, mluvčí Plzeňského Prazdroje Jitka Němečková a mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Vybrala je odborná porota složená z odborníků s dlouholetou praxí v oboru public relations a médií, a to jak na straně zadavatelů a PR agentur, tak také z řad šéfredaktorů a zkušených redaktorů. Porotci se v rámci hodnocení zaměřili zejména na pozitivní změny ve vnímání komunikace organizací, které nominovaní reprezentují, a také na jejich osobní vnímání práce mluvčího a pohled na jeho roli v rámci organizace a jejích cílů. 

V rámci letošního obnoveného ročníku, který navazuje na zatím poslední ročník v roce 2011, se sešlo celkem 28 nominací od novinářů a expertů na PR. Vítěz, který získá titul Mluvčí roku 2018, bude vyhlášen na galavečeru České ceny za public relations (ČCPR) ve čtvrtek 14. června v Praze.