Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Obrazovky v MHD vysílají v Pardubicích online

Síť Bus TV má v trolejbusech a autobusech reklamní obrazovky připojené k internetu.

Firma Inpublic Group, provozovatel sítě informačních obrazovek v městské hromadné dopravě Bus TV, spustila letos v Pardubicích vysílání Bus TV Live. Jde o 30 nových oboustranných LCD, umožňujících aktualizaci obsahu díky integrovanému modemu s připojením k mobilním datovým sítím. Dosud Bus TV nabízel jen obsah offline. „Plánujeme i vysílání denních zpráv z regionu i ze světa formou RSS, ale zatím nemáme určeného jejich dodavatele,“ uvedl pro Médiář jednatel firmy Richard Prajsler.

Bus TV tvoří oboustranné LCD jednotky, obraz je vysílán bez zvuku

Bus TV tvoří oboustranné LCD jednotky, obraz je vysílán bez zvuku

Náplň vysílání tvoří podle jeho slov v současnosti zhruba z poloviny reklama a z poloviny informační obsah, který si zajišťuje přímo Inpublic ve spolupráci s partnery. „Sdružení dTest nám dodává spotřebitelské testy, firma CMM Service videa s tématem tréninku mozku a paměti, televizní kanály Prima Zoom a Prima Fresh kvízy a recepty a Agentura Dobrý den pro nás zajišťuje videa na téma českých rekordů. Ve spolupráci s filmovými distributory Cinemart, Bioscop a Bontonfilm zařazujeme do vysílání filmové novinky a v kooperaci s kulturním informačním centrem Pardubic informace o kulturním dění ve městě,“ popsal současnou skladbu vysílání Prajsler. Všechna videa, komerční i obsahová, jsou bez zvuku, buď titulkovaná nebo upravená tak, aby se obešla beze slova.

Nové obrazovky byly instalovány v Pardubicích do trolejbusů i autobusů z důvodu, že trolejbusy pokrývají městské centrum a autobusová doprava zase příměstské obce. Podle Prajslera probíhají v současnosti jednání o možném rozšíření vysílání Bus TV Live na zhruba 1.000 obrazovek do dalších 26 měst, mezi něž patří například Jihlava, Karlovy Vary, Kroměříž, Písek a další.