V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Óčko Gold se mění na Óčko Star a rozšíří se

„Žlutý“ kanál hudební televize bude vysílat nově také na satelitu, zařadí i současné hity.

Druhý kanál hudební televize Óčko mediální skupiny Mafra čekají výrazné změny - názvu, obsahu, grafiky. Z Óčka Gold bude Óčko Star, změnu tento týden odsouhlasil regulátor, rada pro vysílání. Ta též udělila Mafře licenci na šíření Óčka Gold přes satelit.

„Od 1. října bychom tuto stanici rádi změnili ze stanice primárně soustředěné na největší hity minulosti na největší hity vůbec. To znamená ne osmdesátá a devadesátá léta, ale i současnost u velkých hitových interpretů,“ popsal výkonný ředitel stanice Štěpán Wolde webu Digitální rádio. „Chceme tím zasáhnout střední věkovou skupinu, která chce stále dostávat servis hudební televize, chce se cítit mladá, ale pokud bychom jí pouštěli obsah pro teenagery, nebylo by to pro ni srozumitelné. Jde nám o to, abychom na televizní obrazovce nabídli skupině klíčové pro televizní sledovanost aktuální obsah.“

Štěpán Wolde. Foto: Vojta Herout

Štěpán Wolde. Foto: Vojta Herout

Novým názvem se Óčko Star zároveň vzdálí retro stanici Nova Gold. Ta vysílá reprízy letitých pořadů Novy a dřív se jmenovala Telka, od letošního února má ale v názvu právě Gold.

Televize Óčko má celkem tři kanály. Hlavní stanice Óčko se šíří na základě licence pro satelit a zvláštní přenosové systémy (internet), Óčko Gold a Óčko Expres vysílají podle oprávnění pro terestrický signál. Hlavní Óčko v srpnu podle oficiálního měření ATO sledovalo 0,53 % tuzemského televizního publika, Óčko Gold mělo na sledovanosti podíl 0,28 %. Expres se neměří.