Óčko vrací do vysílání 5. element a Bořka Slezáčka

Hudební televize na podzim zařadí pořady Mixxer Show, Shaker, Limuzína či Smartmania.

Martina Hřebíková a Bořek Slezáček v pořadu Shaker stanice Óčko Star

Martina Hřebíková a Bořek Slezáček v pořadu Shaker stanice Óčko Star

Podzimní programové schéma hudební televize Óčko přináší v září dva nové pořady. Jedním z nich je Tomáš Vintr on tour, cestopisný pořad s několikanásobným mistrem Česka ve skateboardu Tomášem Vintrem. V 17 dílech se s ním diváci vydají na Bali, do Brazílie, Saudské Arábie nebo do Japonska. Pořad vznikl s penězi hlavního partnera, kterou je značka piva Excelent od Plzeňského Prazdroje. V premiéře se vysílá v pondělí od 17.30, v reprízách v sobotu od 18.00 a v neděli od 19.00.

Novou sérii dostane pořad Smartmania, o trendech ze světa chytrých telefonů a nových technologiích. Nově ho bude moderovat Dominik Vršanský, který pro web iDnes.cz připravoval zábavní pořad Socky, s nímž pak přešel na televizi Prima Cool.

Do standardních vysílacích časů - od pondělí do středy mezi 15. a 17. hodinou - se na hlavním kanálu Óčka vrací moderovaná talk show s hosty Mixxxer Show.

Stanice Óčko Star, zaměřená na největší hity od osmdesátek po současnost, znovu dává moderovaný pořad s hudebními aktualitami Shaker. „Pořad jsme zkrátili na hodinu a vsadili na samostatné moderátory v čele s Bořkem Slezáčkem. S tím jsme si mimochodem plácli už na kamerových zkouškách,“ říká ke Slezáčkově comebacku dramaturgyně pořadu Martina Hřebíková. Premiéra Shakeru se bude vysílat vždy ve středu od 17.00, repríza v neděli od 11.00.

Svou 12. sezónu startuje talk show Limuzína s Mírou Hejdou. Rozhovory s lidmi z českého showbyznysu, natáčené v devítimetrové limuzíně, se budou vysílat na stanici Óčko Star v premiéře každý čtvrtek od 17.00, v reprízách pak v sobotu od 11.00 a v neděli od 18.00.

Lucie Bílá v Limuzíně s Mírou Hejdou. Foto: Jan Ráček

Letošní vysílání Limuzíny zahájila zpěvačka Lucie Bílá, která se už v pořadu objevila, a to přes osmi lety. Vpravo moderátor Míra Hejda. Foto: Jan Ráček

Karel Gott v Limuzíně s Mírou Hejdou. Foto: Jan Ráček

Loňskou sezónu pokřtil Karel Gott, který se jako první svezl v nové Limuzíně Lincoln Continental 2019, vyrobené na zakázku pro Česko v jediném kuse v Evropě. Foto: Jan Ráček

Součástí podzimní nabídky Óčka bude připomínka kdysi populárního pořadu 5. element, prvního svého druhu v Česku zaměřeného na hip-hop. Nově ponese název Rewind! a v premiéře se bude vysílat v úterý od 22.00 na stanici Óčko Black, zaměřené právě na „černou“ muziku. Divákům připomene, jak vypadala tuzemská rapová scéna před 15 lety. 

„Když se ohlásila nová televize Óčko Black, spousta fanoušků si na sociálních sítích vzpomněla na žánrový pořad 5. element. Ten běžel na Óčku od roku 2003 do roku 2010 a prošlo jim mnoho interpretů a lidí, kteří stáli u zrodu domácí hip-hopové scény. Vytáhli jsme proto tyhle klenoty z archivu,“ přibližuje programový ředitel Óčka Alexandr Guha.

Aktuální novinky z hip-hopu najdou diváci Óčka Black v novém pořadu Tripleshot. V něm trojici klipů vybírají samotní interpreti, začátkem září to budou rappeři Renné DangPaulie Garand.