V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

„Odbavíme hosta do tří vteřin.“ Digitální guestlist Attendu funguje i offline

Udělat z mobilního telefonu nebo tabletu efektivní odbavovací terminál na nejrůznějších odborných i zábavních akcích, to dokáže aplikace Attendu, součást stejnojmenného softwaru právě pro event management. Namísto papírového guestlistu umí usnadnit práci hosteskám i organizátorům akcí, byť je zatím dostupná pouze pro Android.

„Attendu vzniklo jako experiment, který jsme s naší digitální agenturou uskutečnili před pár lety na firemní akci našeho klienta,“ přiblížil Marek Mensa, který společně s Milanem Worschem z agentury TubeUp softwarový projekt založil a i jej představil na 27. soutěžní přehlídce AppParade. „Vytvořili jsme jednoduchou mobilní aplikaci, která hosty odbavovala skenováním QR kódů na jejich visačkách. Pro porovnání však klient pověřil dvě hostesky, aby jednotlivé hosty odbavovaly i tradičním papírovým způsobem. Přibližně po dvaceti minutách bylo rozhodnuto, papírům odzvonilo.“ 

Marek Mensa

Marek Mensa prezentuje Attendu na 27. AppParade v květnu 2017

Pro hostesky je stěžejní funkcí aplikace samotné skenování vstupenek a rychlé vyhledávání hostů v seznamu. Organizátorům má zase práci usnadnit automatická synchronizace dat, která umožňuje sledovat příchody hostů v reálném čase. Důležité hosty lze navíc filtrovat pomocí funkce VIP. Aplikace je přizpůsobena i pro místa se slabším signálem, je dostupná i v offline režimu.

K aplikace existuje webové rozhraní, které je dostupné organizátorům. Nabízí možnosti mass-mailingu, ticketingu, spouštění online registrací nebo tvorbu identifikačních visaček. Po skončení události Attendu automaticky vytváří statistiky akce a nabízí možnosti mailingu po akci.

„Trh momentálně nabízí řadu systémů na míru. Řešení jsou však nákladná a samotné zavedení trvá i několik měsíců. Attendu je navrženo tak, aby od registrace účtu až po odeslání pozvánek hostům uživatele dělilo jen pár minut. A hosta u vchodu umíme odbavit do tří vteřin,“ tvrdí spoluzakladatel projektu Milan Worsch.