V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Odborář Brezina už nebude zaměstnancem Burdy, do Maximu má přispívat jen externě

Odborářský boss Burdy Ivan Brezina, na archivním snímku z roku 2001. Foto: Dan Materna / Mafra / Profimedia.cz

Odborářský boss Burdy Ivan Brezina, na archivním snímku z roku 2001. Foto: Dan Materna / Mafra / Profimedia.cz

Nepřekvapivě končí v časopisovém vydavatelství Burda spor redaktora časopisu Maxim Ivana Breziny s generální ředitelkou podniku Petrou Fundovou. Po odchodu dlouholetého šéfa Maximu Pavla Vondráčka Brezina na protest proti poměrům ve firmě vyhlásil založení odborů a zkritizoval vedení Burdy jako nekompetentní a neefektivně fungující. Šéfka Fundová mu na základě přesvědčení, že porušil mlčenlivost a poškodil dobré jméno firmy, udělila nucené placené volno a odbory požádala o zrušení pracovního poměru s Brezinou, což ovšem odbory odmítly. Nato Brezina vyhlásil stávkovou pohotovost. Teď z firmy odchází.

„V tomto týdnu [jsme se] dohodli s Ivanem Brezinou na úpravě jeho pracovních podmínek. S Ivanem budeme i nadále spolupracovat externě, bude v pravidelných předem domluvených intervalech dodávat do Maxima svoje články včetně fotografií. Z redakce sice po vzájemné dohodě formálně odchází, avšak věcně i nadále bude s Maximem spolupracovat a za to jsem osobně velmi ráda,“ sdělila dnes zaměstnancům Burdy generální ředitelka Petra Fundová v komuniké, do něhož měl Médiář možnost nahlédnout.

„Tato změna nijak nesouvisí s našimi spory z minulého týdne ani s odborovou organizací. Hlavní roli hraje to, že Ivan dostal zajímavou pracovní nabídku mimo naši firmu,“ prohlásila Fundová také. Tuto verzi Brezina v telefonickém rozhovoru s Médiářem potvrdil. Podepsáno jinde prý zatím nemá, proto neřekl, co je ona nová pracovní nabídka. Do Maximu ale bude příspívat míň než dosud, právě aby stihl psaní jinam.

Odborářem přitom podle svých slov zůstává. „Jestli jsem nebo nejsem zaměstnancem, nesouvisí s mou funkcí v odborech,“ míní.

Požadavky na zefektivizování chodu firmy či zvýšení platů ale s managementem ještě konkrétně neprobíral: „Jednání nezačala, moji kolegové, kteří jsou ve vedoucích orgánech oborů se mnou, jsou teď na dovolených, sám to rozjíždět nebudu.“