Odchod Krále je letos na YouTube nejsledovanější

Přední videoweb uvádí žebříček toho nejsledovanějšího za rok YouTube Rewind pro Česko.

Jirka Král: Byl jsem youtuber

Jirka Král: Byl jsem youtuber

Letošní konec kariéry jednoho z nejslavnějších českých tvůrců z YouTube Jirky Krále vyvolal na místní scéně nemalé pozdvižení. Jeden z nejznámějších internetových tvůrců se s publikem rozloučil hodinovým dokumentem o své cestě k jednomu milionu odběratelů. Film Byl jsem youtuber, který vznikal skoro rok a v němž vystupuje i řada dalších tvůrců videa, nasbíral už přes dva miliony zhlédnutí a stal se tak nejpopulárnějším nehudebním videem na YouTube v roce 2018 v Česku. „Důležitější video u mě na kanále nikdy nevyšlo a už ani nevyjde,“ uvedl je ostatně Král.

Loňský vítěz Karel Kovář alias Kovy se letos v žebříčku umístil hned dvakrát, a to jak se svým edukativním videem o druhém kole prezidentských voleb, tak i s klipem nazvaným Coming Out, v němž svým fanouškům oznamuje, že je gay.

Co jsme na YouTube sledovali

1. Jirka Král

2. Ladislav Angyal alias Lacko

3. Johanka Čunková

4. Dr. Balkule

5. Tereza Mašková

6. Kovy

7. Anna Šulc & Luboš je celkem fajn

8. Carrie Kirsten

9. Ester Ledecká v Super-G

10. Kovy

Vzrůstající úspěchy českých tvůrců se promítly i do hudebního žebříčku, který jindy obvykle ovládají zahraniční interpreti. Tvorba dua tvůrců MínyPjaye předčila v českých zemích i celosvětově úspěšný počin skupiny Maroon 5 a rapperky Cardi B. Skladba Basic Boy začínající zpěvačky a hudebníka Patrika Jareše má už přes osm milionů zhlédnutí a předčila i velkolepou nahrávku Cizí zeďOne Man Show baviče Kamila Bartoška alias Kazmy.

Co jsme na YouTube poslouchali

1. Mína & Pjay

2. Maroon 5

3. Rudimental

4. Clean Bandit

5. One Man Show

6. Chainsmokers

7. Sima

8. Dua Lipa

9. Rytmus

10. Calvin Harris & Dua Lipa