V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Odhad: prodej čteček elektronických knih letos stoupne na 100 tisíc kusů

  • ČTK
  • 09. 10. 2012 17:07

Letos si Češi pořídí přibližně 100 tisíc nových čteček elektronických knih, což je dvojnásobek proti loňskému roku. Zhruba 80 tisíc čteček lidé koupí v tuzemské distribuci a 20 tisíc bude tvořit šedý dovoz ze zahraničí. Vyplývá to z odhadů serveru Palmknihy.cz a dalších obchodníků.

Nejprodávanější zůstávají modely Kindle od Amazonu, následované značkou PocketBook. Právě ta přišla s novinkou v podobě zápůjčky dotykových čteček pro vybrané pobočky Městské knihovny v Praze. Zájemci si budou moci čtečku bezplatně půjčit na 14 dní a vybírat ze všech elektronických titulů knihovny.

Za rostoucím zájmem o elektronické čtečky stojí vedle rostoucího počtu dostupných titulů pokles cen. Průměrná cena čtečky je nyní o třetinu nižší než loni. Podle údajů srovnávače Heureka.cz se cena čtečky snížila na zhruba 3000 Kč, průměrná cena e-knihy je kolem 150 Kč.

Jedna čtečka pojme podle firmy PocketBook celou knihovnu v digitální podobě. Na jedno nabití baterie vydrží zhruba měsíc intenzivního čtení. Umožňuje změnu velikosti a typu písma, vkládání poznámek a předčítání textu do sluchátek.