V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Odpolední blok ČT1 končí, na ČT2 začíná Dobré ráno, mezi moderátory Lenny Trčková z Óčka

Odpolední Živě na Jedničce končí nedlouho po svém letošním uvedení, z pořadu zbudou jen dekorace přesunuté na ČT2.

Vydařené dekorace z rušeného pořadu Živě na Jedničce se přesouvají do ranního programu Dvojky

‚Vydařené dekorace‘ z rušeného pořadu Živě na Jedničce se přesouvají do ranního programu Dvojky

Od pondělí 18. června začne Česká televize na svém druhém programu každý všední den od 5.59 do 8.30 hodin vysílat živý pořad Dobré ráno, pořad s informacemi, hudbou, hosty a kulturními tipy nazývá vedení veřejnoprávního média „ranní dávkou pohody“.

„Narozdíl od předchozího formátu Dobrého rána na ČT1 bude nový formát více zaměřený na regionální život, kulturu a vzdělávání. Po týdnu se ve vysílání budou tak jako doposud střídat brněnské a ostravské studio,“ oznámila televize.

Zároveň z programu ČT1 mizí letošní novinka, odpolední blok Živě na Jedničce, který chodil od 14 do 16 hodin. Jeho vysílání končí v pátek 15. června. Blok měl nedostatek diváků - televize totiž uvedla, že „od odpoledního Živě na jedničce se nové Dobré ráno odlišuje především svým tempem a potencionální skupinou diváků, ta je v ranních hodinách podstatně širší“.

„Spolu s tím, jak ČT2 posiluje svůj vzdělávací a kulturní charakter, inovované Dobré ráno do něj dobře zapadá i z delší perspektivy vývoje druhého programu veřejnoprávní televize,“ tvrdí o „raní dávce pohody“ ředitel programu ČT Milan Fridrich. „Jednička bude naproti tomu od podzimu posilovat hlavně v oblasti zábavy, původní dramatické tvorby a investigativní publicistiky,“ doplnil.

Vysílání ČT1 se místo živého proudu informací a zábavy zaměří na dětského diváka - každý všední den od 14 hodin půjde pohádka či rodinný film, mimo jiné Komu straší ve věži, O statečné princezně Janě, Jak Jaromil ke štěstí přišel nebo seriál Výpravy za českými čerty.

Nové Dobré ráno sestává z programových půlhodin, oddělených zprávami a počasím. Zahrne dětský Raníček či novou rubriku Ukaž se, krátké amatérsky natočené video z domácností diváků. „Základem vysílacího prostoru Dobrého rána se stanou vydařené dekorace Živě na Jedničce.

Brněnské ráno bude nově moderovat Lenny Trčková, která dříve pracovala jako moderátorka v rádiích Frekvence 1, Fajn Radio, Expresradio nebo Radio Wave či v hudební televizi Óčko. S ní na obrazovce bude Ondřej Blaho, kterého diváci budou znát jako moderátora počasí v dřívějším Dobrém ránu, předtím moderoval v rádiu Kiss Hády.

V Ostravě bude Dobré ráno moderovat Gabriela Lefenda střídavě s Petrem Rajchertem a Janem Součkem.