Odstartovaly Plenkyvpráci.cz, s Médiářem spřátelený web. Pokřtily ho Jolana Voldánová a Táňa Kovaříková

Nový portál Plenkyvpráci.cz chce změnit pohled na ženu pracující při mateřské a nabízí praktické rady matkám i firmám k částečným úvazkům.

Nový portál Plenkyvpráci.cz pokřtily dnes v centru Prahy její dvě ambasadorky, moderátorka ČT Jolana Voldánová a módní návrhářka Táňa Kovaříková.

Web chce změnit pohled na ženu pracující při mateřské a nabízí praktické rady matkám i firmám k částečným úvazkům. I rodičům-otcům chce web nabízet inspiraci i odborný vhled do tématu a pomoci rozhodovat se v životních situacích ohledně rodiny a kariéry.

„Z průzkumu UnicreditBank vyplývá, že pouze 6 % lidí v ČR pracuje na částečný úvazek, průměr v EU je přitom 20 %. Podle výzkumu agentury Manpower více než 80 % zaměstnavatelů nestojí o flexibilnější formy práce. A přední operátor na trhu práce LMC nyní v průzkumu zjistila, že 39 % zaměstnanců uvažuje o přechodu na alternativní formu pracovního úvazku. Lidé o částečný pracovní úvazek mají zájem, především matky s dětmi. Firmy ale nejsou na změnu společenského klimatu připravené,“ říká jedna za autorek projektu Jana Vyhlídalová.

„Nechceme demonstrovat a pořádat happeningy před Úřadem vlády, chceme drobnými krůčky pomáhat těm, co mají o práci zájem a firmám zase dávat příklady, že zaměstnání takového člověka jim může prospět. Z byznysového i lidského hlediska,“ dodává spoluautorka Božena Řežábová.

Mezi odborníky, jejichž názory bude nový web prezentovat, jsou HR konzultantka Alexandra Knoblochová, Jan Bubeník z Bubenik Partners, právníci z kanceláře KVMS, manažerka centra ROSA bojujícímu proti domácímu násilí Martina Hronová.

Ve spolupráci s webem Jobs.cz budou na portále zveřejňovány flexibilní nabídky práce.