Odstrčilík převzal od Mafry běžecký web Rungo.cz

Marek Odstrčilík a Magdaléna Ondrášová oživili magazín, který pět let dělali pod Mafrou.

Marek Odstrčilík

Marek Odstrčilík

S dubnem začal znovu fungovat web Rungo.cz, zaměřený na sport, na běhání. Provozuje ho jeho šéfredaktor Marek Odstrčilík. Ten web a související profily na sociálních sítích převzal loni v červenci od mediálního domu Mafra. Web od roku 2013 fungoval právě pod Mafrou, a to do poloviny roku 2018, kdy Mafra v rámci reorganizace vydávání webu ukončila. „Současné Rungo.cz nemá nic společného se slovenským Rungo.sk. To patří pod Mafra Slovakia,“ doplňuje šéfredaktor a vydavatel Odstrčilík.

Kromě něj na web přispívá jeho partnerka Magdaléna Ondrášová jako hlavní redaktorka. Rok a půl dlouhou pauzu, kdy web neběžel, strávili jeho tvůrci u projektu iSport Life v mediálním domě Czech News Center. „Na prahu roku 2020 jsme se rozhodli, že opustíme křídla velkého mediálního korporátu a vydáme se vlastní svobodnou cestou,“ uvádí šéfredaktor. „Nechceme být chytráckým webem, který ví všechno nejlíp, ale normálním, srozumitelným prostorem o radostech z pohybu a života,“ předesílá.

Aktuální obchodní model webu je postavený na klasické inzerci, pořádání závodů a také podpoře od čtenářů a od fanoušků. Další příjem tvoří tvorba obsahu pro firmy Garmin a Tacx. První závody mají odstartovat na podzim v Praze a v Říčanech. Vrátit se mají i společné výběhy.