Ogilvy dělá z Prahy pro Tesco v celém regionu

Po letošním vyhraném tendru Teska pro Česko rozšiřuje agentura Ogilvy & Mather záběr o další tři země. Nabírá kvůli tomu kreativního ředitele a čtyři další lidi.

Část týmu Ogilvy & Mather pro klienta Tesco. V popřadí v modrém tričku Tomáš Belko, vzadu v saku Ondřej Obluk. Foto: Ogilvy & Mather

Část týmu Ogilvy & Mather pro klienta Tesco. V popřadí v modrém tričku Tomáš Belko, vzadu v saku Ondřej Obluk. Foto: Ogilvy & Mather

Komunikační agentura Ogilvy & Mather bude od srpna zastřešovat kompletní komunikační strategii obchodního řetězce Tesco. Nadlinkové i podlinkové aktivity bude agentura zajišťovat z Prahy pro Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Ogilvy pro Tesco pracuje od letoška, kdy vyhrála tendr v Česku. „Na základě úspěšné dosavadní spolupráce dochází k rozšíření na nadnárodní úroveň,“ uvedl managing director Ogilvy & Mather Ondřej Obluk.

Agentura už chystá podzimní kampaň Teska. Zároveň s rozšířením aktivit rozšiřuje svůj tým, který pro Tesco pracuje, o nového kreativního ředitele a další čtyři lidi. Pro klienta tak agentura vyhradila víc než třicetičlenný tým.

Kdo přišel do Ogilvy kvůli Tesku

Ian Adams

Ian Adams

Kreativním ředitelem týmu bude rodilý Američan Ian Adams, který dělal pro Coca-Colu, Samsung či Adobe a od roku 2007 žije a pracuje v Evropě.

Šárka Hinzová

Šárka Hinzová

Jako seniorní copywriterka přichází Šárka Hinzová (pracovala v agenturách Leo Burnett, JWT nebo jako freelancer pro značky Apple a Avon).

Jana Poláková

Jana Poláková

Juniorní account manažerkou je Jana Poláková, přišla z WMC/Grey, kde dva roky dělala account manažerku pro klienty UCB, Allianz nebo Erste Premier.

Nela Gvoždiaková

Nela Gvoždiaková

Nela Gvoždiaková, dosud projektová manažerka v CzechTourismu, nastupuje jako account executive.

Jindřich Kaplan

Jindřich Kaplan

A pozici account executive obsadí Jindřich Kaplan, který pracoval v rakouské dopravní firmě Fluckinger Transport a mimo jiné též byl tři roky trenérem rakouské reprezentace v nohejbale.