Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Okamura couvá, publicistiku na Barrandově bude moderovat aspoň měsíc

  • ČTK
  • 26. 01. 2012 06:00
Tomio Okamura při zkouškách natáčení pořadu Dobrý večer, Česko. Foto: TV Barrandov

Tomio Okamura při zkouškách natáčení pořadu Dobrý večer, Česko. Foto: TV Barrandov

Viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura mírní svůj striktní postoj vůči televizi Barrandov. Navzdory původnímu tvrzení, že nový pořad Dobrý večer, Česko! ani nezačne moderovat, pár hodin poté dal vědět, že setrvá aspoň měsíc.

ČTK oznámil, že zpravodajsko-publicistickou desetiminutovku, která odstartuje v pondělí 30. ledna, bude uvádět „pouze do konce února“ a poté skončí. Důvodem jsou údajné zásahy ze strany vedení televize do výběru hostů pro pořad.

Okamura uvedl, že v pořadu skončí kvůli rozhodnutí majitele televize zakázat předjednaný rozhovor s předsedou Lékařského odborového klubu Martinem Engelem údajně proto, že si ve své televizi nepřeje odboráře.

„V situaci, kdy není možné některá témata diskutovat a přístup na obrazovku mají či nemají jen vybrané osoby, jde o zcela jiný formát, než na jakém jsme se vzájemně dohodli,“ řekl Okamura. Rozhodnutí prý respektuje, nechce ale moderovat pořad, který by „vědomě zkresloval veřejné mínění“.

„Pro mě je to překvapení a myslím si, že je to nedorozumění. Panu Okamurovi jsme nic nezakazovali. Zmiňovaný rozhovor s panem Engelem máme v plánu odvysílat,“ řekl programový ředitel Barrandova Janis Sidovský. Podle něj by nicméně Okamuru v moderátorské dvojici s Kociánovou mohl případně nahradit například novinář Martin Fendrych.

Okamura se nedávno vzdal funkce mluvčího asociace cestovek a nadále působí jako její čestný viceprezident. Zároveň uvedl, že zvažuje aktivní účast v politice; jeho jméno by se mohlo objevit na volebních lístcích do Senátu ve Zlíně.

Vlastníkem televize Barrandov je akciová společnost Barrandov Televizní Studio. Největší podíl v ní kontroluje společnost Moravia Steel, v níž má hlavní slovo podnikatel Tomáš Chrenek.