V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Olomouc má aplikaci, dá se s ní koupit jízdenka či platit parkování

Olomouc připravila ve spolupráci s Univerzitou Palackého pro své občany mobilní aplikaci. Moje Olomouc je zatím v prvotní fázi, město je připravené přijmout od uživatelů podněty na její další rozvoj. V současnosti nabízí přehled aktuálních událostí nebo možnost platby parkovného ve městě.

Základ aplikace Moje Olomouc obsahuje zatím přehled nadcházejících akcí ve městě s možností uložení do kalendáře, novinky z univerzity nebo interaktivní mapu Olomouce s vyznačením kulturních míst. Nabízí ale i další funkce, jako je platba za parkování, rychlé zakoupení jízdenky na MHD či informování o výlukách v dopravě. Konečná aplikace toho ale nabídne více. „Dáváme uživatelům možnost, aby se přihlásili se svými podněty, chceme využít jejich potenciál, ale také zjistit, co potřebují, aby aplikace byla lidem vytvořena přímo na míru. Cílový stav bude odpovídat přáním občanů tak, aby ji s chutí používali,“ uvedl primátor Mirek Žbánek.

Moje Olomouc se dokáže přizpůsobit uživateli, který ji používá.„Aplikace je personalizovaná podle role uživatele. Jiný obsah tak vidí občan a jiný student. V každé z rolí je možné postupně přidávat další funkcionality, jednou z nich bude například platba za odpady. Už nyní lze pomocí aplikace zaplatit parkování, koupit jízdenku nebo použít Rekolo. Součástí je třeba i formulář na hlášení závad,“ vysvětluje náměstek primátora pro informační technologie Matouš Pelikán. Moje Olomouc je dostupná pro Android a iOS.

Hlavní funkcí jsou aktuality z města. Přidání dalších funkcí mohou ovlivnit sami uživatelé

Hlavní funkcí jsou aktuality z města. Přidání dalších funkcí mohou ovlivnit sami uživatelé

Přes aplikaci si mohou lidé koupit lístek na MHD nebo půjčit Rekolo

Přes aplikaci si mohou lidé koupit lístek na MHD nebo půjčit Rekolo