Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Olympijský hokej si přes web pouštělo naráz až 300.000 lidí

Sledování hokeje přes internet provázela řada stížností na nefunkčnost webu České televize.

Češi z turnaje vypadli ve čtvrtfinále s Američany. Foto: Profimedia.cz

Češi z turnaje vypadli ve čtvrtfinále s Američany. Foto: Profimedia.cz

Utkání českých hokejistů na zimních olympijských hrách v ruském Soči sledovalo přes internet až 300.000 lidí naráz. Maximum bylo konkrétně přesně 299.909 lidí, a to při zápasu s Lotyšskem minulý pátek 14. února. Při úterním zápase se Slováky se připojilo až 150.000 diváků, při středečním, v němž čeští hokejisté vypadli s Američany, to bylo 130.000.

Oznámila to firma Visual Unity, která zajišťuje infrastrukturu pro iVysílání České televize, pro online videotéku Voyo televize Nova, pro Primu či O2.

V televizi byl nejsledovanějším zápasem ten se Slováky, na ČT Sport jej v průměru naladilo 2,1 milionu lidí starších patnácti let. Šlo o nejsledovanější pořad České televize v letošním roce. Duel s Američany den nato vidělo 1,7 milionu diváků. Páteční utkání Čechů s Lotyši dopoledne, kdy většina je mimo domov na pracovištích, sledovalo 0,8 milionu lidí.

Třísettisícová sledovanost na webu dvakrát převýšila dosavadní rekord z loňského mistrovství světa v hokeji, kdy nejvyšší počet současně sledujících diváků dosáhl 135.000. Podle Visual Unity jde zároveň o pětinásobek běžného provozu.

Sledování hokeje přes internet provázela řada stížností na nefunkčnost online vysílání České televize. Diváci si stěžovali, že přenosy nefungují, nejsou plynulé. ČT právě u zápasu s Lotyšskem přiznala výpadek streamingu, společně s Visualy Unity (dříve KIT Digital) však později problémy sváděla na „skleněný strop“ kapacity u poskytovatelů připojení. Jan Sedlák v E15 nicméně popisuje, že za výpadky může provozovatel, tedy dodavatel služeb České televizi.