Tým webu Hlídací pes uvádí svou druhou knihu Babiš. Vůdce pro 21. století. Pokřtil ji koblihou.

Olympijský hokej si přes web pouštělo naráz až 300.000 lidí

Sledování hokeje přes internet provázela řada stížností na nefunkčnost webu České televize.

Češi z turnaje vypadli ve čtvrtfinále s Američany. Foto: Profimedia.cz

Češi z turnaje vypadli ve čtvrtfinále s Američany. Foto: Profimedia.cz

Utkání českých hokejistů na zimních olympijských hrách v ruském Soči sledovalo přes internet až 300.000 lidí naráz. Maximum bylo konkrétně přesně 299.909 lidí, a to při zápasu s Lotyšskem minulý pátek 14. února. Při úterním zápase se Slováky se připojilo až 150.000 diváků, při středečním, v němž čeští hokejisté vypadli s Američany, to bylo 130.000.

Oznámila to firma Visual Unity, která zajišťuje infrastrukturu pro iVysílání České televize, pro online videotéku Voyo televize Nova, pro Primu či O2.

V televizi byl nejsledovanějším zápasem ten se Slováky, na ČT Sport jej v průměru naladilo 2,1 milionu lidí starších patnácti let. Šlo o nejsledovanější pořad České televize v letošním roce. Duel s Američany den nato vidělo 1,7 milionu diváků. Páteční utkání Čechů s Lotyši dopoledne, kdy většina je mimo domov na pracovištích, sledovalo 0,8 milionu lidí.

Třísettisícová sledovanost na webu dvakrát převýšila dosavadní rekord z loňského mistrovství světa v hokeji, kdy nejvyšší počet současně sledujících diváků dosáhl 135.000. Podle Visual Unity jde zároveň o pětinásobek běžného provozu.

Sledování hokeje přes internet provázela řada stížností na nefunkčnost online vysílání České televize. Diváci si stěžovali, že přenosy nefungují, nejsou plynulé. ČT právě u zápasu s Lotyšskem přiznala výpadek streamingu, společně s Visualy Unity (dříve KIT Digital) však později problémy sváděla na „skleněný strop“ kapacity u poskytovatelů připojení. Jan Sedlák v E15 nicméně popisuje, že za výpadky může provozovatel, tedy dodavatel služeb České televizi.