A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

OMV loni snížila tržby na 18 miliard Kč, zisk zdvojnásobila na 390 milionů Kč

Síť čerpacích stanic OMV v Česku loni utržila 18 miliard Kč, to je asi 8% snížení oproti předchozímu roku, kdy tržby přesáhly 19 miliard Kč. Naopak zisk rakouské sítě čerpacích stanic OMV loni stoupl na 390 milionů Kč, což je zhruba dvojnásobně více než v roce 2015. Tehdy zisk po započtení finančního výsledků a daní činil 178 milionů Kč. 

OMV momentálně kompletně modernizuje prostory svých 160 čerpacích stanic, do konce letošního roku má projít modernizací zhruba 40 z nich. Aktuálně jsme v procesu modernizace našich čerpacích stanic, kterou by měly postupně projít všechny. Jejich nedílnou součástí jsou rovněž Viva koutky, které si zákazníci oblíbili a tráví v nich čím dál více času. Revitalizací prochází právě i jejich zázemí, které nám umožňuje připravovat občerstvení z čerstvých surovin. Letos v květnu jsme ve spolupráci se známým šéfkuchařem Emanuele Ridim uvedli tři nové sendviče, které sklidily u našich zákazníků veliký úspěch, řekl k novinkám Michal Janda, marketingový manažer OMV pro Česko.

V lednu loňského roku oznámila síť OMV, že 68 poboček prodává svému konkurentovi, kterými jsou čerpací stanice Benzina z holdingu Unipetrol. Změna názvu zmíněných stanic a celá akvizice by měla být dokončena do konce letošního roku. Benzina bude mít po převzetí v Česku přes 400 benzínových pump.