Ondráček jde do Czech News Center jako manažer sdíleného obsahu

Bývalý ředitel zpravodajství Novy a Primy či šéfredaktor zpravodajství Českého rozhlasu Martin Ondráček pohlídá „prohlubování technik online novinářské práce typu storytelling“.

Martin Ondráček

Martin Ondráček patří mezi nejzkušenější mediální manažery v Česku. Má za sebou zkušenosti z televize, rádia, printu i online. Mezi lety 1989 a 1999 působil v redaktorských a editorských pozicích v Českém rozhlase a v televizi Prima. V letech 1999 až 2012 pracoval v televizi Nova, kde se vypracoval z vedoucího vydání až na ředitele zpravodajství a publicistiky. Od roku 2013 zastával v Českém rozhlase post šéfa programu Radiožurnálu, odkud se v roce 2015 přesunul do Mafry, kde obsadil pozici ředitele digitálního obsahu. V roce 2016 se vrátil zpět do Českého rozhlasu na post šéfredaktora zpravodajství. V létě 2019 se přesunul do Primy na pozici ředitele zpravodajství. Foto: Czech News Center

Ve vedení mediálního domu Czech News Center skupiny kolem Daniela Křetínského vzniká nová pozice. Nese název manažer sdíleného obsahu, k 1. srpnu ji obsadil Martin Ondráček a vydavatelství v čele s generálními spoluřediteli Libuší Šmuclerovou a Jurajem Felixem pozici označuje za klíčovou. Ondráček má reportovat přímo Šmuclerové.

„K vytvoření této zcela nové pozice přistoupil mediální dům Czech News Center především vzhledem k velikosti svého obsahového portfolia a s ohleden na pestrost cílových skupin. Martin Ondráček bude mít jako manažer sdíleného obsahu za cíl zvýšení možnosti sdílení obsahu všech redakcí napříč mediálním domem a prohlubování technik online novinářské práce typu storytelling,“ uvedla mluvčí Czech News Center.

Ondráček pracuje v médiích tři desítky let, posledních 20 let v manažerských funkcích, nejdéle v televizi Nova a pak v Českém rozhlase. Od loňského léta byl ředitelem zpravodajství televize Prima a připravoval zpravodajskou stanici CNN Prima News, odešel ale pět měsíců předtím, než začala vysílat.