V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Ondráček přichází řídit digitální obsah Mafry

Po změně veřejnoprávního Radiožurnálu má dlouholetý šéf zpráv Novy pracovat na novém videoobsahu dosud především tiskového vydavatelství Mafra.

Martin Ondráček. Foto: Mafra

Martin Ondráček. Foto: Mafra

Do funkce ředitele digitálního obsahu mediální skupiny Mafra Andreje Babiše přichází k 18. květnu Martin Ondráček, dosavadní zástupce šéfredaktora a programový vedoucí veřejnoprávního Radiožurnálu, předtím léta šéf zpravodajství televize Nova. Má zodpovídat za strategii a vývoj nových digitálních projektů Mafry a zároveň za rozvoj zpravodajského webu iDnes.cz. Funkce šéfredaktora iDnes.cz zůstává nedotčena a nadále ji zastává Ondřej Tolar, oznámila Mafra.

Ondráček se v Mafře sejde s dalšími lidmi, kteří v minulosti pracovali pro televizi Nova. Přichází v době, kdy skupina chystá uvedení původního internetového videoobsahu pod vedením Josefa Koukolíčka, někdejšího manažera bulvárů Super.cz a Extra.cz, mezitím vedoucího PR a komunikace Novy. Mafra loni zaměstnala také Miloslavu Novákovou, před časem dlouhá léta šéfku komunikace Novy. S ní v marketingovém oddělení pracuje i Silvie Škábová, někdejší reportérka Novy.

Martin Ondráček v minulé dekádě jako mladý mediální manažer

Martin Ondráček v minulé dekádě jako mladý mediální manažer

Kdo je Martin Ondráček

Profesní kariéru začínal v červenci 1989 v Československém rozhlase, později pracoval jako moderátor rádia Alfa a reportér a editor zpravodajství televize Prima. Od roku 2000 se stal zástupcem šéfredaktora zpravodajství televize Nova, v letech 2003 až 2012 zastával postupně pozici šéfredaktora a poté ředitele sekce zpravodajství a publicistiky. V souvislosti se vznikem nového zpravodajského centra Novy zodpovídal za rozšíření zpravodajství, vznik nových formátů a řídil také start zpravodajského serveru Tn.cz. V roce 2012 se stal poradcem generálního ředitele Českého rozhlasu Petera Duhana. Podílel se na změně konceptu Radiožurnálu, vlajkové stanice veřejnoprávního rádia. Od roku 2013 byl programovým vedoucím této stanice. Je autorem nebo spoluautorem řady programových a marketingových eventů Českého rozhlasu (100 statečných, Pomáhejte s námi, Karel Kryl 70, Znovu 89).