Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Ondřej Fryc a Radomír Čech dali 28 milionů Kč do startupu Spaceti

Český startup Spaceti, která pomáhá přeměnit vnitřní prostory budov na chytřejší a komfortnější pro lidi, získala investici 28 milionů Kč od Ondřeje Fryce, zakladatele e-shopu Mall.cz, z jeho fondu Reflex Capital, a od Radomíra Čecha, ředitele komunikační agentury Fast Forward/Young & Rubicam. Fryc rovněž letos v lednu finančně podpořil vývojáře internetových obchodů ShopSys, investoval i do projektu Rekola.cz. 

Startup Spaceti vyvíjí vlastní hardware i software s cílem lidem zefektivnit a zpříjemnit čas, který tráví uvnitř budov. Během několika hodin je tým schopen vytvořit vlastní pokrytí umožňující lidem navigovat se k bodům zájmů, k sobě navzájem nebo najít bezpečnou cestu ven v případě krizových situaci. Tato služba má například šetřit provozní náklady budov a usnadňovat práci facility managementu.

„Raný rozvoj firmy jsme se i přes řadu investičních nabídek rozhodli utáhnout z vlastních zdrojů. Pro aktuální fázi vývoje společnosti jsme zvolili investory s podnikatelskou zkušeností sdílející naši vizi. Investorům a lidem okolo nás jsme velmi vděční za podporu. Je to skvělý týmový úspěch, který pomůže zrychlit růst společnosti. Je jen otázkou času, kdy se technologie jako Spaceti stane standardem ve většině komerčních nemovitostí na celém světě,” myslí si Max Verteletskyi, zakladatel startupu Spaceti.