V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Ondrová ani Spoustová do rady rozhlasu neprošly

  • ČTK
  • 20. 09. 2018 20:00

Volné místo v Radě Českého rozhlasu poslanecká sněmovna zatím neobsadila. V dnešním druhém kole nynější tajné volby nezískaly dostatek hlasů bývalá senátorka ODS a posléze členka Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Irena Ondrová ani lektorka Stanislava Spoustová, která v minulosti kandidovala za hnutí ANO do krajského zastupitelstva. Bude se muset konat zcela nová volba.

Ondrovou volilo 48 poslanců, Spoustová obdržela o deset hlasů víc, 58. Ke zvolení ale bylo nutné získat, jak oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO), nejméně 70 hlasů.

První kolo tajné volby člena rozhlasové rady se konalo koncem června. Z volby tehdy vypadl bývalý vedoucí pracovník rozhlasu Oldřich Šesták. Poslanci vybírají člena rady za Petra Šafaříka, jemuž skončilo funkční období 20. června.

Devítičlenná Rada Českého rozhlasu je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtů rozhlasu.