Online půjčovna filmů Aerovod zavádí předplatné

Aerovod nabízí mimo jiné dokumenty o cestách trabanty od Dana Přibáně

Aerovod nabízí mimo jiné dokumenty o cestách trabanty od Dana Přibáně

Původní česká online videopůjčovna filmů Aerovod spouští nový web s vlastním přehrávačem, který nově nabízí předplatné a téměř 300 snímků. Katalog se každý týden rozšiřuje aspoň o jeden nový titul. Doteď si diváci mohli filmy pouze půjčovat (obvykle za 60 Kč) či kupovat, nyní je většina videotéky dostupná také v rámci měsíčního nebo ročního předplatného. Měsíční stojí 150 Kč, roční 1.650 Kč. Jednotlivé filmy i předplatné lze také darovat.

Jde o snímky, které prošly nabídkou pražských kin Aero, Bio Oko a Světozor, Univerzitního kina Scala v Brně a Bia Central v Hradci Králové. Provozovatelem Aerovodu je distribuční společnost Aerofilms, ve videotéce jsou i snímky dalších spřátelených českých distributorů a producentů.

„Rozšíření našich aktivit do online prostředí pro nás byl přirozený vývoj. Snažíme se divákům touto formou legálně zpřístupnit filmy, které možná nestihnou v kinech, rádi by je ale viděli. Zároveň je to naše odpověď na stahování nelegálních kopií filmů na internetu,“ podotkl ředitel Aerofilms Ivo Andrle.

Filmotéka Aerovodu nabízí snímky, jako je loňský oscarový vítěz Zelená kniha, všechny díly dobrodružství cestovatele v trabantech Dana Přibáně, kolekce filmů světových režisérských špiček Pedra Almodóvara či Woodyho Allena a mnoho dalšího.

„Na Aerovodu máme stovky filmů, nikoliv tisíce. Ač to možná zní jako paradox, považujeme to za výhodu. V dnešní době je k dispozici obrovské množství audiovizuálního obsahu. Někdy je obtížné se v něm zorientovat a vybrat film, se kterým stojí za to trávit čas. Rádi bychom to lidem trochu usnadnili a podělili se s nimi o své zkušenosti. Filmem se každý den zabýváme přes dvacet let, tvoříme program kin, jezdíme na festivaly, takže toho vidíme docela dost. Pracujeme pouze s filmy, za jejichž kvalitu ručíme. Máme zkušenost, že si diváci rádi nechají poradit a na Aerovod se s důvěrou vrací,“ říká Andrle.

„Jsem rád, že se nám daří prodlužovat životnost filmům, které už třeba nemají v kinech tolik prostoru. U nás na Aerovodu dáváme prostor jak ověřeným diváckým hitům, tak i menším kvalitním snímkům a dokumentům mimo světla reflektorů, které si ale podle nás pozornost zaslouží. A podle statistik prodejů nám v tom naši diváci dávají za pravdu,“ dodává dramaturg videotéky Jakub Němeček.

Filmy jsou dostupné v originálním znění s profesionálními českými titulky, v nabídce je ale i několik nadabovaných snímků pro nejmladší.

Vylepšení doznala i sekce filmových kolekcí – vedle žánrů a jednotlivých režisérů bude nyní možné vybírat filmy podle témat, či si nechat poradit od osobností ze světa kultury.