Online videopůjčovna Topfun skupiny J&T spustila placenou internetovou televizi

  • ČTK
  • 01. 02. 2012 13:14

Společnost Topfun Media, vlastněná finanční skupinou J&T, dnes spustila novou platformu Topfun Live Pay TV. Zatím nabízí 5 tematických televizních kanálů, které je možné za poplatek sledovat na internetových stránkách, v hybridní televizi nebo v tabletech.

ČTK to dnes sdělil projektový manažer Topfun Media Erik Uxa s tím, že platforma bude v budoucnu obsahovat 30 programů.

Zahajovací nabídka Topfun Live Pay TV obsahuje kanál Topfun TV, který přináší filmové trailery, bonusové materiály nebo filmy o filmech, dále kanál pro nejmenší diváky DuckTV, kanál CS Film/Mini s českou filmovou produkcí (89 Kč měsíčně) a kanály Filmbox a Filmbox Plus (199 Kč měsíčně).

„Během příštího týdne by mělo být k dispozici dalších šest kanálů, probíhají například přípravy představení kanálu Fashion TV,“ řekl ČTK Uxa. Internetová videopůjčovna Topfun v současnosti disponuje 1400 filmy.

Internetovou videopůjčovnu provozuje také TV Nova. Videopůjčovna Voyo.cz momentálně nabízí pro předplatitele 400 filmů a 10 seriálů, za 189 Kč za měsíc. Pro jednotlivá přehrání za poplatek je k dispozici necelých 300 filmů.

Novou videotéku s názvem Prima Play spustí v březnu i televize Prima. Podle generálního ředitele Primy Marka Singra bude nabízet přístup k obsahu bez registrace a zdarma. K dispozici budou tři kanály Primy doplněné prémiovým obsahem v podobě filmů a záběrů ze zákulisí.

Webové stránky s nabídkou placeného sledování některých pořadů, filmů a seriálů měla i Česká televize (ČT). Ukončila je však už na konci roku 2009, po dvou letech provozu. Zavření své internetové videopůjčovny tehdy ČT zdůvodnila tím, že výnosy vůbec nepokrývaly náklady na provoz.