Online zpěvník Mango nabízí 50.000 písniček k táboráku

Mango zpěvník umožňuje sdílet texty písní s přáteli, aby se při zpěvu mohl každý dívat do svého telefonu

Mango zpěvník umožňuje sdílet texty písní s přáteli, aby se při zpěvu mohl každý dívat do svého telefonu

Všechny tábornické písničky na jednom místě nabízí aplikace Mango zpěvník od vývojáře Adama Motvičky. Kromě samotných textů nabízí apka další funkce, jako je automatické posouvání textu, zobrazení akordů nebo sdílení písniček s přáteli.

Mango zpěvník funguje jako databáze víc než 50.000 písní. „Před nějakou dobou jsem ztratil všechny své papírové zpěvníky. Tři různé sešity které jsem dával dohromady od svých 13 let,“ vysvětluje Motvička. „Rozhodl jsem se, že si naprogramuju vlastní aplikaci, ve které bych mohl mít všechny písničky pohromadě a nešly už ztratit. Budou na cloudu a kdykoliv se k nim dostanu. A pak mě napadlo, proč to vlastně nevylepšit a nenabídnout zpěvník i ostatním.“ Uživatelé si tak mohou z nabídky vytvářet vlastní playlisty, které mají k dispozici i offline. Sami mohou také vkládat texty písní, které v databázi ještě nejsou, nebo opravovat chyby, na které v textech narazí.

Mango zpěvník nabízí i několik funkcí, které muzikantům usnadní práci s písněmi, jako je automatické posouvání textu, u něhož lze libovolně upravit rychlost, nebo zobrazení a transponování akordů. Apka umožňuje také vyhledávání nových písní pomocí různých filtrů a řazení playlistů podle vlastních preferencí. Pro hraní ve skupinách je pak k dispozici funkce sdílení písniček s dalšími zařízeními.

Mango zpěvník je dostupný jako mobilní aplikace i v desktopové verzi, které se spolu vzájemně synchronizují. Mobilní varianta nabízí rovněž noční režim zobrazení pro lepší čitelnost, který autor slibuje dodat i do webové varianty. V budoucnu by měla přibýt také možnost vkládat si do textů vlastní poznámky.

Aplikace Mango zpěvník je v současnosti dostupná zdarma. Pokud však chtějí uživatelé podpořit autora a odemknout možnost uložit si až 400 různých písní, je k dispozici premium verze za poplatek 80 Kč měsíčně.