Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Opava prodává jízdenky na MHD v mobilu, ale jen přes Masterpass

Cestující si mohou zakoupit plné i zlevněné jízdné. Zaplatit mohou zatím jen přes Masterpass

Cestující si mohou zakoupit plné i zlevněné jízdné. Zaplatit mohou zatím jen přes Masterpass

Městský dopravní podnik Opava spustil aplikaci, která cestujícím usnadní zakoupení jízdenek. Opavská jízdenka, jak se aplikace jmenuje, doplňuje už fungující apku MDPO a nabízí rychlý přístup ke všem druhům jednorázových jízdních dokladů a jejich ověření v případě, že do vozu přistoupí revizor.

Opavská jízdenka nabízí plné i zlevněné doklady na 10 a 30 minut. Cestující si vybere příslušnou jízdenku a uhradí ji pomocí služby Masterpass, což je digitální peněženka od vydavatele platebních karet Mastercard. Pro zakoupení jízdenky tak uživatel musí mít správný typ platební karty a zároveň nainstalovanou aplikaci Masterpass, aby se obě služby propojily. Jiný způsob platby zatím v nabídce není.

Všechny zaplacené jízdenky si apka ukládá, takže se k nim může cestující kdykoli vrátit a zjistit, jak dlouho budou ještě platné. V sekci Ověření si může také zobrazit QR kód aktuální jízdenky pro případ kontroly revizorem. Opavská jízdenka je dostupná zdarma pro Android i iOS.