Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Operátoři UPC a Skylink dostali od regulátora rekordní pokuty 20 milionů Kč

  • ČTK
  • 14. 05. 2013 15:40

Český telekomunikační úřad udělil satelitním poskytovatelům UPC DTH a M7 Group rekordní pokuty po 20 milionech Kč. Firmy se sídlem v Lucembursku šířily v tuzemsku televizní a rozhlasový signál bez řádného oznámení. Obě se proti rozhodnutí odvolaly a proto dosud není pravomocné, sdělil mluvčí ČTÚ František Malina.

„Zmíněná rozhodnutí nenabyla doposud právní moci a společnost se proti nim odvolala. V současné době řeší odvolání předseda ČTÚ a rozkladové komise. Nesouhlasíme s uloženými sankcemi ani se samotnou příslušností ČTÚ jako správního orgánu,“ uvedl mediální zástupce M7 Marek Němec.

UPC DTH poskytuje příjem satelitní televize pod názvem freeSAT zhruba 106.000 zákazníků, M7 nabízí služby pod značkami Skylink a CS Link pro několik set tisíc uživatelů.

„Udělení pokut předcházela výzva oběma společnostem, aby v souladu s příslušnými ustanoveními zákona zahájení své podnikatelské činnosti na území České republiky oznámily. Protože tak neučinily, ČTÚ následně s každou z nich vedl správní řízení,“ uvedl Malina.

M7, která se dříve jmenovala M77, už na začátku roku od úřadu dostala pokutu 15 milionů Kč. Ta souvisela s loňským zavedením servisního poplatku u bezplatných služeb Gratis a Free.