Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Operátoři Vodafone a O2 zastavují dobíjení kreditu přes terminály Sazky

Zadlužená loterijní společnost nezvládá své závazky.

Od dnešní 16. hodiny nepůjde na terminálech společnosti Sazka dobít kredit na mobilních telefonech od Telefóniky O2, o půlnoci na zítřek pozastavuje dobíjení taky Vodafone.

Dva ze tří největších tuzemských mobilních operátorů se tak rozhodli, protože vysoce zadlužená loterijní společnost nezvládá své závazky.

„Důvodem je deklarovaná neschopnost Sazky plnit její závazky související s dobíjením karet přes terminály Sazky, doložená i vysokými závazky Sazky vůči Vodafonu po splatnosti v řádech desítek milionů českých korun,“ uvedl mluvčí Vodafonu Miroslav Čepický.

Omezení se týká terminálů Sazky, na všech místech, kde jsou, lze dál koupit dobíjecí kupóny a bez omezení jej využít. Dobít kredit jde pořád také řadou způsobů, mimo jiné přes bankomat, na pokladnách hypermarketů či na benzinových pumpách.

Vodafone zároveň na trh uvedl nový předplacený kupón v hodnotě 200 Kč, který je další alternativou ke stávajícím dobíjecím kupónům v hodnotě 500 Kč a 1200 Kč. O2 navyšuje počet kupónů. „V současné chvíli distribuujeme zvýšené množství dobíjecích kupónů na řadu prodejních míst,“ uvedl mluvčí Telefóniky Martin Žabka.