Ordinace nekončí, přejde na Voyo, potvrzuje Nova

Dosud nejúspěšnější seriál televize Nova se po 15 letech na obrazovce přesune na internet.

Protagonisté seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Foto: TV Nova

Protagonisté seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Foto: TV Nova

Seriál Ordinace v růžové zahradě 2 se letos po 15 letech stáhne z televizní obrazovky, neskončí ale. Jeho další nové díly budou moci diváci sledovat v placené internetové videotéce Voyo. Televize Nova tak oficiálně potvrzuje to, co superšéf Novy Didier Stoessel naznačil v dubnu Médiáři. „Televize Nova bude pokračovat v natáčení svého historicky nejúspěšnějšího projektu. Nová éra Ordinace v růžové zahradě 2 bude divákům k dispozici exkluzivně na videoportálu Voyo,“ oznámila dnes televize. Ta tak postupně naplňuje svůj plán uvádět část původní tvorby výhradně na svém videowebu, díky čemuž může získávat peníze z poplatků od diváků.

„Streamovací platformy jsou budoucností. Zejména poslední rok a půl jednoznačně ukázal, že jsou naprosto rovnocennou alternativou k vysílání lineární televize. To, že si Nova jako svou vlajkovou loď v tomto směru zvolila právě Ordinaci, je z mého pohledu logické. Za téměř 16 let na televizních obrazovkách se stala kultem, který u nás nemá srovnání. Zájem ze strany fanoušků o nové příběhy z Kamenice je stále obrovský, a tak máme radost, že jim můžeme vyhovět a s víceméně stejným štábem i hereckým obsazením natáčet další příběhy Ordinace,” říká kreativní producentka seriálu Simona Matásková.   

Nova tvrdí, že „vyslyšela přání desetitisíců fanoušků“, aby v seriálu pokračovala. Kdy přesně s novými díly na webu začne, zatím nesdělila. „Diváci se mohou těšit na další dramata, nečekané zápletky, milostné propletence a staré známé i zcela nové hrdiny. Chceme stále přinášet silné a po všech stránkách kvalitní příběhy z Kamenice, které uspokojí nejen stávající příznivce, ale na Voyo přitáhnou i nové publikum. Věřím, že nová éra Ordinace v tom nejlepším naváže na tu předchozí,“ říká producentka.