Ordinace „neumírá“, Nova naznačuje pokračování

Nechceme, aby bylo milion lidí nešťastných, podotkl superšéf televize Nova Didier Stoessel.

Protagonisté seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Foto: TV Nova

Protagonisté seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Foto: TV Nova

Seriál Ordinace v růžové zahradě, jeden z hlavních programových pilířů televize Nova, s největší pravděpodobností bude pokračovat. Vyplynulo to ze slov Didiera Stoessela, šéfa televizní skupiny CME, pod níž Nova spadá, na setkání s novináři minulý týden. „Jak se říká, legendy neumírají,“ odvětil Stoessel na dotaz Médiáře, zda Ordinace skutečně po 15 letech skončí, jak Nova oznámila loni na podzim

Stoessel neřekl ne. V obecné rovině připomněl, že kultovní série se zpravidla dočkají znovuzrození. „Nechci teď nic říkat, ale za pár měsíců budete překvapeni,“ uvedl konkrétně k Ordinaci. Kulisy, kde se seriál natáčel, stále stojí. „Jen uklízíme,“ podotkla se smíchem programová ředitelka Novy Silvia Majeská.

„Ordinaci každý čtvrtek sleduje v průměru milion lidí. Nechceme, aby bylo milion lidí nešťastných,“ prohlásil superšéf Novy. Na tomtéž setkání s novináři Stoessel s Majeskou mluvili především o tom, že televize masivně investuje do tvorby exkluzivně určené pro svou placenou internetovou videotéku Voyo. Každoročně chce uvádět 15 až 20 novinek čistě pro online. A jednou z nich by mohlo být právě pokračování oblíbeného televizního seriálu, byť v pozměněné formě.

Naznačují to také další slova ředitele CME pro Médiář: „Vždycky jsme plánovali, že pokud dojde k obnovení, aby to bylo v jiném nastavení, možná na jiném kanálu. Musíme mít důvod, proč diváky přivést zpátky.“

Vysílání Ordinace v televizi má podle loňského vyjádření Novy skončit v červnu, nabízí se proto, že na internetovém Voyu by navázalo poté - logicky následně hned v podzimní sezóně. Přičemž pro Voyo, k němuž Nova plánuje přitáhnout mnohem víc předplatitelů, by Ordinace vzhledem ke své divácké základně a tradici představovala hlavní tahák.

Silvia Majeská a Didier Stoessel. Foto: Vojta Herout

Silvia Majeská a Didier Stoessel na dubnovém setkání s novináři. Foto: Vojta Herout

Seriál Ordinace v růžové zahradě se na obrazovce Novy objevil v roce 2005, kdy stál v čele komerční televize Petr Dvořák, nynější generální ředitel České televize. Od roku 2008 se série vysílá pod názvem Ordinace v růžové zahradě 2. V prvním období série přinášela příběhy kolem gynekologické ordinace, „dvojka“ se zaměřila na celou fiktivní nemocnici. Mezi hlavní tváře seriálu se řadili Petr Rychlý, Zlata Adamovská či Dana Morávková.

Od září 2005 až do března 2020 se Ordinace vysílala vždy v úterý a ve čtvrtek po 20. hodině. Těmto vysílací slotům vždy vévodila, než ji loni na celé čáře porazil souběžně vysílaný seriál Slunečná, novinka konkurenční televize Prima. Nova pak Ordinaci stáhla na čtvrtek, kdy dávala dva díly po sobě, letos už chodí o čtvrtcích jen jeden díl. Ve svém nejlepším období lákala Ordinace přes dva miliony diváků, loni klesla pod 900.000. Letošní sledovanost osciluje kolem milionu diváků.

Dodejme, že také Prima svůj čerstvý televizní hit vytěžuje na internetu, prodává předpremiéry Slunečné. Ty je tak možné zhlédnout online dřív než v televizním vysílání. Stěžejní pro ni ovšem zůstává televize.