Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Ostrava nabízí neomezené připojení k internetu v MHD

Ostravští cestující se nyní mohou ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava (DPO) připojit k internetu prostřednictvím bezplatné a neomezené wifi sítě. Stačí jim k tomu aplikace s názvem Moje DPO. Kromě jiného nabízí apka i další funkce pro veřejnou dopravu.

Nejsme první dopravní podnik v Česku, který přišel s wifi připojením k internetu pro cestující ve vozidlech. Jsme však první dopravní podnik, který zároveň přišel s tak komplexní vlastní aplikací, a kterou budeme dále rozvíjet podle potřeb cestujících, říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys. Apka zobrazuje přesnou polohu cestujícího, nejbližší zastávku MHD, všechna spojení a přestupy. Kromě toho si v ní cestující mohou přečíst novinky a zprávy z DPO, zakoupit jízdenku nebo stáhnout jízdní řády pro režim offline. 

Majitelé aplikace mají také při vstupu do některého z dopravních prostředků DPO k dispozici připojení na bezplatnou a neomezenou wifi síť. Na 15 minut se k ní mohou připojit i lidé bez aplikace. Tento čas je určený právě na její stažení. Komunikační jednotky s wifi zajišťují také komunikaci mezi jednotlivými vozy navzájem a také komunikaci mezi  vozy a infrastrukturou. „Pro nás to znamená, že z každé tramvaje, autobusu nebo trolejbusu dostáváme každou vteřinu až sto různých technických hodnot. To pak vede k naší lepší informovanosti o celém vozovém parku a následně například k lepšímu servisu, prevenci poruch, výpravě a samozřejmě celkovému snižování provozních nákladů, dodává Morys. Moje DPO je zdarma k dispozici pro Android a iOS.

Apka nabízí aktuality, jízdní řády i možnost zakoupení jízdenky

Apka nabízí aktuality, jízdní řády i možnost zakoupení jízdenky