Ostrava vydala sérii propagačních filmů o městě

Šest spotů za víc než 700 tisíc korun má představit moravskoslezskou metropoli „v jiném světle než jako průmyslový kousek světa“.

  • ČTK
  • 27. 03. 2011 21:44

Ostravský magistrát vydal nové propagační materiály o městě. Je mezi nimi osmiminutový filmový snímek, tříminutový klip a čtyři krátké spoty zaměřené na děti, mládež, senioryzimu.

Mají představit moravskoslezskou metropoli v jiném světle než jako průmyslový kousek světa. Město přišla jejich výroba na více než 700 tisíc korun. „Výroby se na základě výběrového řízení ujme studio TV Polar, které už v minulosti získalo za obdobná díla pro město řadu ocenění,“ sdělilo vedení města.

Dřívější film a klip o městě vznikl už v roce 2006. „Mezitím se ale realizovalo mnoho nových významných projektů a staveb, jako například dostavba dálnice D1, nové Masarykovo náměstí nebo průmyslové zóny,“ zdůvodnila mluví magistrátu Andrea Vojkovská výrobu nového reklamního snímku. Zastaralý byl však podle ní nejen obsah filmu, ale také technický formát. „Dnes se videa vyrábějí v přibližně pětkrát kvalitnějším HD rozlišení,“ dodala.

Koncept série filmů je založen na pozitivním, dynamickém a pestrém vykreslení dnešní „nové“ Ostravy, jako města plného života, jedinečné atmosféry a barev. Někteří Ostravané však výtvor kritizují, podle nich neodráží reálnou tvář Ostravy.

Osmiminutový film s názvem Nová Ostrava!!! je rozdělen do několika tematických částí představujících město z hlediska dopravy, architektury, vzdělání, střediska obchodu, kultury, zábavy a také investičních příležitostí. Je doplněn doprovodným komentářem v české i anglické jazykové verzi.

Tříminutový klip je sestřihem nejlepších natočených záběrů z filmu.